Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Schron w parku na Zdrowiu?
#1
Posiada ktoś jakieś informacje o schronie w parku na zdrowiu , jakie było jego przeznaczenie, kiedy został zbudowany itp??
Odpowiedz
#2
Czyszby nikt nic nie wiedział o istnieniu tego schronu??
Odpowiedz
#3
a w którym miejscu dokładniej ?

schrony są w około Liceum Nr XVIII
i szkoły Podstawowej Nr 40
Odpowiedz
#4
Chodzi Ci o schron ciągnący się wzdłuż głownej aleji parku, to jest od Krzemienieckiej do Konstantynowskiej?
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#5
Tak chodzi mi o ten który ciągnie sie wzdłuż głównej aleji. jedno wejście jeszcze w miarę dostępne znajduje się na krzyżówce konstantynowskiej i aleji parkowej pod budką z lodami.Kiedyś bylo jeszcze wejście od strony aleji ale jest juz zakopane. Było jeszcze wejście w części parku przy Krzemienieckiej. Ciekaw jestem czy te wejścia sie łączą. starsi ludzie opowiadali że ten tunel jest dość długi. Ale czy to prawda nie wiem?
Odpowiedz
#6
Wydaję mi się, że ten "obiekt" wzdłuż głównej alei to zwykły kanał z rurami ciepłowniczymi. Wnioskuję to po temperaturze powietrza wydobywającego się z kominków znajdujących się w okolicy ronda. Dodatkowo na całej długości "obiektu" zawsze topnieje śnieg tworząc suchą ścieżkę po środku trawnika.
Tak mi się wydaje, ale nie byłem na dole obiektu więc mogę się mylić. Wejścia i obiekt w okolicy budki z lodami też mnie od jakiegoś czasu interesują, zwróćcie też uwagę na trawnik za płotem naprzeciwko lodziarni, widać kominki wywietrznika na trawniku obok tego dziwnego budynku bez okien.

Zainteresowało mnie to wejście od strony Krzemienieckiej o którym pisze Grzesiek23, można coś bliżej na ten temat ?
Odpowiedz
#7
Kiedys wlasciciel tych budek opowiadal ze jeszcze kilka lat temu mozna bylo wejsc do tego pomieszczenia. To byl bardzo duzy prostokat tak jakby jakis magazyn czy cos. Swego czasu nawet cos bylo w nim trzymane (bodajze przez sluzby ktore opiekuja sie zielienia). Pozniej zostalo to zasypane (ale tylko wejscie) poniewaz zaczela sie robic z tego melina...jezeli chodzi o przejscie to nie wiem czy bylo tam jakies polaczenie...nie pytalem
Odpowiedz
#8
temat taki czeka wszystkie obiekty znajdujące się w parkach , względy bezpieczeństwa brak zabezpieczenia umożliwia przypadkowe wpadnięcie do klatek lub kanałów ewakuacyjnych. Podobny spotkał Poniatoszczaka choć jeden mniejszy jest dostępny :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości