Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zjednoczmy się - Apel
#1
Witam
Przedstawię się, ponieważ się nie znamy. Piotr Pałys- założyciel wątku na PS. Zaapelowałem do naszego środowiska o jedność. Jedność, nie podyktowana ustawianiem się w kolejce do pozwoleń w WKZ-tach. Myśl nie jest odkrywcza - zjednoczeni będziemy stanowili siłę będącą w stanie przeforsować zmiany w polskim prawie. Zmiany cywilizujące podejście archeo, policji, prokuratury i przede wszystkim społeczeństwa do pasjonatów historii, zbieraczy hobbystów.
Jednocześnie , zmiany powinny dotyczyć naszego środowiska. Środowiska niejednolitego, czasami pozbawionego zasad moralnych, etycznych czy patriotycznych.
W związku z tym ( w wielkim skrócie ) pragnę/pragniemy ( jest nas więcej ) doprowadzić do prawdziwej, merytorycznej dyskusji - tym razem zakończonej bezinteresownym podejściem do tematu federacji stowarzyszeń.
Jak pisałem w postach , nie jestem zwolennikiem , poplecznikiem tej czy innej grupy. Nie jesteśmy zainteresowanie rozbijaniem naszej społeczności. Jednak dążymy wprost do konsolidacji w ramach federacji stowarzyszeń. Federacji - dziś programowej, a po wypracowaniu wspólnego stanowiska , podkreślam wspólnego, do instytucjonalnej .
Nie zawsze ilość oznacza dobrą jakość lecz tym razem punktem wyjścia do wspólnej pracy będzie solidaryzm poglądów, postrzeganie rzeczywistości przez pryzmat prawa, koleżeńskość bez nutki materializmu.
Dojrzała federacja będzie z czasem w stanie zaproponować rzeszy poszukiwaczy historii konkretne rozwiązania wykute w ogniu inicjatyw ustawodawczych, kompromisu zawartego ze środowiskiem archeo. Zmiany prawne są koniecznością a jedyną przeszkodą na dziś jest brak determinacji , zaangażowania i pomysłu na koegzystencję z naszymi adwersarzami.

Proszę o komentarz i uwagi . Zapraszamy nie do nas lecz do wspólnego dzieła - to forum jest naszą wspólną własnością. Jesteśmy gotowi na spotkania i wymianę poglądów.

Z wyrazami szacunku
Piotr Pałys - tymczasowy koordynator akcji.

Nasz adres <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.pasjonacihistorii.pl">www.pasjonacihistorii.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz
#2
Witam, jestem chętny do dyskusji i przedstawienia swoich poglądów w temacie obecnego prawa jak i proponowanych zmian.
Pozdr MJ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości