Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
schrony Olechow
#1
Na stronie odkrywcy znalazlem taki post kolegi fixo 2 Na terenie PKP Olechów znajdują się schrony przeciwlotnicze z czasów II wojny światowej wybudowane w latach 43/44 przez Niemców. Na chwilę obecną wiem o 7 schronach przy czym nie wykluczone że jest ich więcej. Najmniejszy schron ma długość ok 6 metrów i składa się z 3 pomieszczeń (przedsioneka, komory schronowej i toalety) a największy ok 23 metrów i składa się z 7 pomieszczeń (2 przedsionków, 2 komór schronowych, pomieszczenia technicznego na rozdzielnie elektryczną i telefoniczną, dodatkowego pomieszczenia i toalety).
Odpowiedz
#2
Ciekawe czy ktoś z forum zna lokalizacje w/w obiektów....
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#3
byłem kiedyś na wycieczce którą prowadził Foxo jest tam kilka ciekawych obiektów w dobrym stanie. W jednym nawet szczątkowe wyposażenie obrony Cywilnej , plansze informujące oraz tablice do prowadzenia statystyk nalotów :band: skontaktuj się z Foxo On chętnie dzieli się swoją wiedzą
Odpowiedz
#4
Pytam bo troszkę imteresuje mnie ta sprawa.Prosił bym ewentualnie o lokalizację(o ile to nie problem),najlepiej współrzędne GPS.Chciałbym parę fotek zrobić.
Pozdrawiam
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#5
Zgadza się, ale to nie wszystkie schrony ja wiem o osmiu.
Odpowiedz
#6
Ja z wielka checia bym sobie je ogladnalSmile
Odpowiedz
#7
Potwierdzam.
Odpowiedz
#8
Będę wdzięczny za fotki.Chątnie bym tam zajrzał.
A co do SOK powiedzmy że dam sobie radę :zdrowko:
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#9
Może udało by się zdobyć przepustkę. Trzeba tylko z dyrekcją porozmawiać.
Odpowiedz
#10
A nie daloby rady pogadac z kierownikiem tego terenu i prawnie zwiedzic sobie wszystkie fortyfikacje?
Odpowiedz
#11
Pewnie by było!
Odpowiedz
#12
No to trzeba poczynic jakies kroki w tym temacie bo na dziko to tak kiepsko...zamiast skupic sie na ogladaniu to sie filuje czy ktos nie idzie...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości