Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inicjatywa społeczna :aukcje bez Allegro
#1
Jak pewnie wielu zauważyło coraz więcej ludzi jest niezadowolona z poczynań naszego monopolisty aukcji internetowych
Po ostatnich zmianach w zakładce moje allegro zawiązała sie inicjatywa : http://aukcje-bez-allegro.cba.pl/
Ja już od po zeszłorocznych zmianach zmniejszyłem do minimów korzystanie z usług tych zdzierców :lol:
zachęcam do wklejania gdzie się da takich banerów:
[Obrazek: fgtqrlcwako9dxztmfuk.jpg]

[Obrazek: rmy1vtcus157sjxtq0x.jpg]

Swoją drogą słyszałem nawet o planowanym bojkocie tego serwisu między 10 ,a 20 lutego .
ciekawe czy coś z tego wyjdzie , bo wiadomo że jednak dla większości liczy się tylko sprzedaż i przez 10 dni bez allegro by nie przeżyli :lol:
Odpowiedz
#2
No nie do końca czuję że to społeczna akcja. Za dużo wrzutów na Alekino i coś za dużo pochwał dla świstaka.
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#3
Świstak jest zaraz po allegro na 2 miejscu i do tego darmowy .
Ebay.pl -płatny
Sprzedam.pl - płatny
Kiermasz.pl - darmowy ale to tylko dla kolekcjonerów i spada w rankingu
Na dobrą sprawę nie ma za dużego wyboru

http://aukcjostat.pl/

Allegro nadal pozostanie monopolistom z większą częścią rynku bo za dużo osób i firm jest już od tego serwisu dosłownie uzależniona,
a 10 dni bez allegro to by chyba poumierali :lol:
Myślę że rozejdzie się po kościach i tyle.
Co admini wprowadzają jakieś zmiany to powstaje jakaś próba marnego oporu , że niby bojkot a potem i tak wszystko wraca do normy.
http://forum.gazeta.pl/forum/w,26,106329...otest.html
Odpowiedz
#4
90 % rynku i ty mówisz o wolnym rynku??
Zważywszy że to już nie jest portal polski.
Oglądalność wyższa na allegro tak
Większe zyski dla sprzedawcy -nie
Ja mam tylko porównanie ze sprzedaży wykrywaczy
Przy sprzedaży Proximy zabierają prawie 50zł
nie może tak być aby pośrednik zarabiał więcej od sprzedawcy tylko za udostępnienie miejsca na sprzedaż .
Garrett-ów prawie wcale nie daje na allegro bo prowizja jaką zabiorą + koszt wystawienia prawie pokrywa się z tą jaką dostaje od Talcomp-u za sprzedaż .
Świstak daje mi opcje darmowego sklepu internetowego całkiem za friko.
Nie trzeba tam aukcji wystawiać po danym czasie ponownie bo są bezterminowe - czyli albo ją sam zamykam lub edytuje lub następuje sprzedaż.
A jak zerkniesz na moje opinie to się przekonasz że sprzedaż mam tam sporą
Do tej pory wystawiałem tu i tu ale po ostatniej zmianie na stronie "moje allegro" dostaje oczopląsu- to przeważyło.
Nie odcinam sie całkowicie od tego serwisu bo za oglądalność moich aukcji mam jako taką reklamę ale z uwagi na koszty wole jednak serwis z 2 miejsca rankingu
Odpowiedz
#5
Z punktu widzenia kupującego (raczej częściej nim jestem) wole allegro.Dlaczego ano dlatego iż jak wspomniał Oldwit mam:większy wybór,większe zaufanie (dzięki komentarzom nagromadzonym od lat) do mojej osoby (co skutkuje możliwością wysyłki za pobraniem).

Z punktu widzenia sprzedającego:Tu niestety rozumiem kwestie osób które wystawiają większa ilość rzeczy(mimo iż sprzedałem tylko kilka) i robią to systematycznie.
Jakiś czas temu zostali pozbawieni tytułu super sprzedawcy (wprowadzone nowe dyrektywy które tak naprawdę nie chronią pod żadnym pozorem kupującego).
Ostatnio ogłoszono iż od czerwca zostaje zlikwidowany program do wystawiania wielu aukcji na raz....Trochę to komiczna polityka bo skoro to sprzedawcy generują największy zysk dla serwisu a zabiera im się instrument który pozwala na usprawnienie handlu to jest to co najmniej komiczne.W zamian proponuję się płatne alternatywy a samemu wypina na sprzedawców.Żenada....To tak jak zabrać kurierowi samochód i dać w zamian rower....Przy obecnej tendencji do spadającej sprzedaży posunięcie godne "podziwu"..
Kolejna sprawą są niemałe prowizje za sprzedaż....ale tak jak wcześniej było wspomniane mamy kapitalizm i każdy może sprzedawać tam gdzie chce więc tutaj nie ma co psioczyć..
Od jakiegoś czasu obserwuje sytuacje na allegro z czystej ciekawości bo jak wcześniej wspomniałem przeważnie jestem klientem, wiec braku wspomnianego narzędzia raczej nie odczuje ale wniosek jaki mi się nasuwa to "strzelanie sobie samemu w kolano" przez włodarzy "portalu A".
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#6
Zostaje jeszcze okno na świat w postaci ebay , z tym że raczej wersje zagraniczne niż ebay.pl.
Opłaty zdecydowanie niższe jeśli wystawiamy część na ebay.com (dla reklamy) i resztę na ebay .pl dla sprzedaży :mrgreen:
wystawienie na
ebay.com =0,35$ ,
ebay.de =.0,35 E ,
ebay .pl =035 zł
I do tego ceny finalne zdecydowanie wyższe niż na allegro - choć wszystko zależy od asortymentu.
A dla kupującego oferta bezkonkurencyjna biorąc pod uwagę całą grupę
http://aukcjostat.pl/id4_pl/grupy_aukcyjne.html
bo na pl. jest skromnie z ofertą
niezłe okazje tez się trafiają- polskie banknoty kupowałem za połowę tego co na allegro.
Tylko handel na zagranicznych serwisach wymaga trochę więcej cierpliwości i inteligencji niż na allegro :cwaniak:
Odpowiedz
#7
A ja powiem tak niech każdy kupuje i sprzedaje co che i gdzie chce! Wolna wola! I żaden akcje "społeczne" mnie nie ruszają!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#8
Jasne że wolna wola , to pod forum jest właśnie do takich dyskusji.
Ja osobiście popieram tą akcje i to też moja wolna wola Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości