Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JW Zgierz-las
#16
Tak jak KaDe napisał magazyny amunicyjne Garnizonu Łódź i to całkiem spore (jak na nasz garnizon) były przy ulicy Szczecińskiej w Łodzi, pomiędzy ul. Rąbieńską a Podchorążych.
Obiekt składał się z kilku budynków parterowych, wartowni oraz schronów podziemnych. Aktualnie na terenie tej jednostki znajduje się wybudowane niedawno osiedle domków jednorodzinnych.
Pozostałością tak naprawdę jest droga z płyt betonowych (ul. Odważna) oraz jedna z linii ogrodzenia.

Mój znajomy pełnił tam często służbę wartowniczą w czasie zsw pod koniec lat 80-tych. Miejsce to miało złą renomę gdyż o ile dobrze pamięta były tam 4 wypadki śmiertelne (samobójstwa + postrzały).
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#17
Witam,wiem że wątek stary ale bardzo mnie zaciekawił.
Byłem na unitarce na Konstantynowskiej(5 pułk radiotechniczny).Wiem że miały być tam magazyny broni i amunicji.Były tam w 1990 roku stałe warty z naszej jednostki-woziliśmy im żarcie.Nie odbywały się tam żadne ćwiczenia ani szkolenia(Piątkowska już praktycznie nie istniała,chyba tylko było tam OC)więc czegoś tam pilnowano z bronią i ostrą amunicją.W necie wyczytałem że jest tam teraz tylko głęboka nie zabezpieczona studnia.Może od daty pierwszego posta komuś coś się udało dowiedzieć?
Pozdrawiam
Odpowiedz
#18
Konstantynowska miała własne magazyny broni i amunicji? Myślałem że korzystali z magazynów przy Szczecińskiej na Antoniewie.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#19
Były na Konstantynowskiej magazyny broni i amunicji,rusznikarnia,a także magazyny mundurowe.
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#20
sorki!!
źle napisałem,chodziło mi oczywiście o Malinke
Odpowiedz
#21
(18-10-2012, 22:36)halskir napisał(a): W necie wyczytałem że jest tam teraz tylko głęboka nie zabezpieczona studnia.Może od daty pierwszego posta komuś coś się udało dowiedzieć?
Pozdrawiam
To właśnie ja zamieściłem tę informację i zdjęcia. Niestety na tym moje informacje się kończą. Nawet Nadleśnictwo Grotniki, które przejęło ten teren po WP, nie posiada jakichś interesujących materiałów. Za to znalazłem jedno zdjęcie z leżącej nieopodal strzelnicy: http://www.koledzyzwojska.pl/node/72732
Napisałem do gościa, czy ma jeszcze jakieś fotografie z tamtego miejsca, ale jak do tej pory cisza.
Odpowiedz
#22
Jednostka na Konstantynowskiej do końca lat 70 nie miała swojej szczelnicy. Korzystała ze szczelnicy na Zdrowiu i w Leźnicy. Na początku lat osiemdziesiątych wybudowano szczelnicę w Jeżewie. W Malince szczelnicy nie było, były tylko jak pisałem wcześniej magazyny mobilizacyjne garnizonu w Łodzi. Garki, kuchnie, lóżka, koce itp.
Natomiast WAM trzymał ma terenie koszar na Konstantynowskiej swóją rezerwę samochodową. Stało tam pod churką ze 20 albo i więcej sanitarek z lat 40.
Ciekawostką jest, że główny przedwojenny budynek koszarowy na Konstantynowskiej na identyczną konstrukcję jak ten na Westerplatte.
Pozdrawiam
L.
Odpowiedz
#23
Ciekawostka-nie było sensu utrzymywać terenu i służb dla garów i kocy (myślę o roku 89/90) kiedy funkcjonowała kompletna jednostka magazynowa na Pryncypalnej.W 1990 roku po takie rzeczy przyjeżdzali ze Zgierza właśnie na Pryncypalną.
Odpowiedz
#24
Oj była strzelnica na konstantynowskiej,strzelaliśmy tam z kbks-u
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#25
Tak- była w jednostce mini strzelnica,ale nadawała się tylko do kbks
Odpowiedz
#26
(12-11-2012, 20:23)Leszek napisał(a): W Malince szczelnicy nie było

Jak nie było jak nie było!?!? Jeszcze pozostałości do dzisiaj są i prawie każdy Zgierzanin o tym wie!!!!
Odpowiedz
#27
Przepraszam, wyraziłem się nieściśle. Miałem na myśli czynną szczelnicę w czasie istnienia jednostki radiotechnicznej.
L.
Odpowiedz
#28
(13-11-2012, 19:19)B@rtek napisał(a):
(12-11-2012, 20:23)Leszek napisał(a): W Malince szczelnicy nie było

Jak nie było jak nie było!?!? Jeszcze pozostałości do dzisiaj są i prawie każdy Zgierzanin o tym wie!!!!

Strzelnica była,było dość głośno i często słychać wystrzały z ciągłymi seriami Confused
Odpowiedz
#29
No, no, no , kto by pomyślał …..całymi seriami. Kolega na pewno nigdy nie strzelał seriami, bo nie pisał by takich głupot.
Pdr. L
Odpowiedz
#30
Wątek strzelnicy w Malince był już poruszany tutaj http://www.lodz-eksploracja.org/forum/po...ce-Zgierza
Niestety zdjęcia już chyba niedostępne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości