Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JW Zgierz-las
#1
Panowie! Czy wiadomo któremuś z was o magazynach wojskowych w lasach zgierskiej Malinki? Podobno był to olbrzymi teren. Prawnie należało to do pobliskiej jednostki przy ul. Piątkowskiej. Chodzi mi o ustalenie dokładnego miejsca gdzie to było.
Odpowiedz
#2
Witam.Służyłem tam,i o żadnych magazynach nie słyszałem.Przez malinke mieliśmy marsze na Jerzewo.Tam mieliśmy strzelnicę.
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#3
Magazyny były na pewno, mój kolega opowiadał jak chodził tam na wartę. Służył na Konstantynowskiej.
Odpowiedz
#4
Magazyny w Malince.? Kilka poniemieckich baraków ogrodzonych podwójnym ogrodzeniem z drutu kolczastego. Pomiędzy ogrodzeniem zorany pas i droga patrolowa. W narożnikach cztery drewniane wieżyczki wartownicze. Murowana wartownia. Żaden ogromny magazyn.
Pozdrawiam
L.
Odpowiedz
#5
A w którym roku kolega był w wojsku?
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#6
Już nie pamiętam :-D . Ze 30 lat temu.
L.
Odpowiedz
#7
Z Konstantynowskiej miałby trochę daleko.....Z tego co mi wiadomo to jakieś magazyny znajdowały się na ulicy Szczecińskiej...(obecnie stoi tam osiedle szeregowców).Jednak bliższe informacje posiada kolega Gunship.


P.s:Jednostka na Konstantynowskiej(Radio-techniczna o ile mnie pamięć nie myli) miała poligon w Jerzewie widać że "Piątkowska" również.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#8
Jaki tam znowu poligon Smile
Strzelnica, park do nauki jazdy, trochę krzaków i kilka budynków, w tym pałacyk, który jest obecnie wpisany do rejestru zabytków.
Często można było tam pooglądać radary z Konstantynowskiej.
Teraz ze strzelnicy korzysta wojsko i policja, poza tym nic się tam nie dzieje.

A jeśli chodzi o kolegę to był w wojsku w 90 roku. A magazyny wyglądały dokładnie tak, jak opisał Leszek Smile
Odpowiedz
#9
Tak owszem może poligon to zbyt huczne określenie....miałem okazje przebywać tam kilka razy za szczeniaka WinkNajlepszy ubaw był na "armatach"....SmileNie zapomnę także makiet podwieszonych samolotów Smile)
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#10
Miałem warty na Piątkowskiej(PGR) i na Konstantynowskiej,ale żadnych magazynów na Malince nie pilnowaliśmy.
1996-1997
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#11
Jeżewo : około 11 ha (ziemniaki i żyto), dworek, stodoła, stajnia, obora (pozostałość po przedwojennej szkole rolniczej), jeden sierżant, trzech żołnierzy, dwa konie, ilość świń – tajemnica wojskowa.
Pozdrawiam
L.
Odpowiedz
#12
Może uda mi się znaleźć kilka zdjęć tych magazynów. Leśnictwo ma jakieś dokumenty na ten temat. A propos magazynów to podobno i na Górach Wilamowskich były jakieś radary. Informacja nie jest potwierdzona więc nie wiem ile w tym prawdy. Jeśli takowe coś tam było to żeczywiście las na Malince był naszpikowany objektami wojskowymi.
Odpowiedz
#13
Nie zapominajmy o szkole szybowcowej.....która mieściła się nieopodal.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#14
Na Górach Wilamowskich radary ? Nie słyszałem. W Lesie Lućmierskim i Jeżewie to i owszem.
Pozdr.
L.
Odpowiedz
#15
tam byla radiolokacjia brali mnie tam na cwiczenia w latach 90 Na poligonie na bialej tez jak pamietam byly radary razem z naszymi budami R- 831
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości