Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polnische Wehrmacht (1944)
#16
A zresztą kolego sympatyczny spójrz na to:

W okresie II wojny światowej Radom był siedzibą gubernatora dystryktu radomskiego Generalnej Guberni. W wyniku masowych egzekucji, w tym 11 publicznych w których zginęło około 1300 osób, rozstrzelano lub powieszono przeszło 16.000 osób w tym dużą część ludności żydowskiej. W Radomiu i okolicach znajdowały się cztery obozy pracy przymusowej oraz cztery obozy jenieckie. W obozach na Firleju i Wincentowie w okresie od 4.IV.1940 do 13.I.1945 okupanci wymordowali ponad 12.000 osób.

Dlaczego to info? Bo 300 osób zgłosiło się z okręgu radomskiego...
I podejrzewam, że prędzej te 300 osób to z tych obozów niż odrzutki z vloklisty...

A zresztą spójrz na liczby... I wtedy się bulwersuj dalej :wypas:
Odpowiedz
#17
A kto tu się bulwersuje? :dontgetit: Wyraziłem swoją opinię.
Koniec.
Kropka.
Odpowiedz
#18
Jeśli to nie ty to przepraszam szanownego kolegę :-D
Po prostu czytam tu głosy oburzenia i mnie nieźle to bawi Wink.
Powtarzam szuje wszędzie się zdarzały i będą zdarzać... Ale nie wiadomo jaki był skład narodościowy tej jednostki... I kto w niej działał... Nie zapominajmy, że w naszej późniejszym LWP oficerami byli rosyjscy oficerowie o swojskich nazwiskach... To była propaganda... I nie wiadomo czy taką propagandą nie był temat przewodni tych postów... Może to miałą byc taka kadrówka mająca na celu porwanie Polaków do walki z bolszewizmem? Mogę gdybać ale przecież nie o to chodzi Wink Dopóki ktoś mądry czegoś nie napisze na ten temat i nie zbada źródeł wszystko co napiszemy tutaj będzie gdybaniem :| ...

Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości