Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bunkier w Dłutówku
#1
Idzie wiosna, a za nią nowe plany eksploracyjne.
Tutejsza szukajka nie odnalazła mi żadnej frazy związanej z tą miejscowością, a obiekt - bunkier, wedle słów mojego źródła - stoi na działce jej rodziny.
Teraz pytanie: Skąd tam bunkier? Jakaś odnoga linii obronnych? Trochę za bardzo na uboczu, jak na element umocnień z Warty/Widawki...
Będę naciskał na możliwość oglądnięcia tego z bliska.
Aparat mam zawsze pod ręką więc jak tylko tam wyruszę - na pewno coś pstryknę.
Macie jakieś pomysły na sens istnienia tego obiektu w tej okolicy?
Odpowiedz
#2
Póki się nie zobaczy, trudno wyrokować. Dla ludzi byle piwnica w ziemi może wydawać się bunkrem. Linii Widawki bym nie obstawiał, jeśli już to coś poniemieckiego. Konieczne zdjęcie.
Pozdrawiam.
L
Odpowiedz
#3
No, to się z tym poczeka nieco, ale myślę, że w okolicy świąt może da radę tam podskoczyć.
Do opisu dochodzą jakieś schodki betonowe w dół, ale ile i jak głęboko...
Będą zdjęcia, to odświeżę temat na pewno Smile
Odpowiedz
#4
Za pewne jakaś część Lini B-2....ale tak jak wspomniał Leszek za wcześnie na wyrokowanie.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#5
KaDe napisał(a):Za pewne jakaś część Lini B-2
Mógłbyś mi nieco przybliżyć temat? Najchętniej jakimś linkiem/zdjęciem/rysunkiem rozplanowania tej linii. Skoro jest to jakiś ciąg, to może odnajdzie się tego więcej niż jeden obiekt, skoro już tam będę.
Odpowiedz
#6
Z linią B-2 jest pewien problem...Nie ma dokładnych map,lokalizacji obiektów.Podobno jest jakaś niemiecka publikacja na ten temat ale nie udało mi się do niej dotrzeć.Z autopsji wiem że są rozsiane na dość dużej przestrzeni....Przykład schrony zlokalizowane na linii Jeziorska oraz trasie w kierunku Warty.

P.S Co do lokalizacji kolejnych obiektów.Możesz po typie schronu dotrzeć do swoistych instrukcji budowy ,ich uwarunkowań itp.Prosty przykład:Kiedy schron A osłania schron B ten z kolei schron C vide tobruki.Może to okazać się nad wyraz kłopotliwe bo jak wiadomo nie zawsze w terenie wszystko jest tak jak być powinno według wiedzy podręcznikowej.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#7
Dziękuję za sugestię. Będę miał to na uwadze. Faktycznie, przecież nie postawiono by pojedynczej sztuki, tak tylko sobie - to nie są plastykowe kioski z pączkami - stawiane i przestawiane bez większego kłopotu.
Intryguje mnie to miejsce tym bardziej z racji, że plątałem się tam trochę w zeszłym roku, ale jakoś nie przyszło mi do głowy rozmawiać o tym szerzej z tubylcami.
Odpowiedz
#8
Coś już wiadomo ????
Leszek
Odpowiedz
#9
Z nogą w gipsowej szynie daleko na razie nie zajadę Sad
Póki co - cisza.
Odpowiedz
#10
Wyrazy współczucia :console: . Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. !!!
Odpowiedz
#11
Xanadu napisał(a):Z nogą w gipsowej szynie daleko na razie nie zajadę Sad
Póki co - cisza.
Chyba szyna jest metalowa? :lol:
Współczuję...
Odpowiedz
#12
Nie no wybacz, ale jeszcze wiem, jaką mam szynę na nodze...

Metalowych już nie stosują od wielu lat. Tylko w przypadku transportu poszkodowanego, gdzie raczej nie zawsze jest micha z gipsem pod ręką. To przypadek ortopedyczny a nie paleontologiczny Wink
Więc mam gipsową :-(

Tyle offtopem.

Przycisnąłem nieco moje źródło i ma ono wykonać ważny telefon, co by ustalić przeznaczenie obiektu.
Źródło mojego źródła pracowało i mieszkało tam do niedawna - jakieś min. 15 lat więc powinno być zorientowane.
Odpowiedz
#13
Wybaczam.........
Odpowiedz
#14
Czy już coś więcej wiadomo?
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#15
No, od jakiegoś roku prawie.
To zwykła murowana komórka, obsypana ziemią.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości