Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mundury
#1
Dawno mnie nie było na forum, ale cały czas śledzę je. Przez kilka lat pracowałem w agencji reklamowej i tam podstawową branżą była odzież reklamowa. Dlatego tak się zastanawiam, czy gdyby kupić materiał na mundury czy taka firma by nam nie uszyła na wymiar. Przecież tam szyło się różne dziwne rzeczy. No i oczywiście haft. Ponadto dla takiej firmy jest to darmowa reklama. Tylko należy zrobić kosztorys tego przedsięwzięcia. A propos ta firma współpracowała ze szwalnią szyjącą dla firm ochroniarskich no i cena była przystępna.
Odpowiedz
#2
Wszystko ładnie pięknie tylko jest jedne problem - krój! Musisz mieć tzw. formę żeby wykroić materiał na mundur. O ile z Kurtkami wz. 19 i wz. 36 większego problemu nie ma (był stosowny regulamin) to w przypadków mundurów z I WŚ (niemieckich, rosyjskich, austro-węgierskich) znalezienie stosownego regulaminu (formy wykroju) może nastręczyć nie lada problemu. A szycie "czegoś podobnego do munduru" mija się w mojej ocenie z celem.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#3
Tak się zastanawiałem i mam pewien pomysł. Przecież gdzieś u nas w kraju muszą być kroje tych mundurów, bo powstał kilka filmów dotyczących tamtej epoki. Postaram sie pogrzebać trochę na stronach niemieckich i rosyjskich może coś mi się uda znaleźć.
Odpowiedz
#4
Filmu do tego nie mieszaj! Stroje filmowe są podobne (sic) do oryginalnych. Regulaminów możesz poszukać w CAW.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#5
Do CAWu może wejść tylko osoba pisząca pracę z zakresu wojskowości i posiadająca zezwolenie od kogoś z góry (profesor, doktor). Kiedy ja kończyłem studia to miał wejść nowy regulamin, że przyszli magistrowie nie mieli by prawa korzystania z CAWu. jeśli już mowa o regulaminach wojskowych to należałoby prześledzić wspomnienia wojskowych z tego okresu, pewnie jakieś ciekawe elementy wyposażenia i umundurowania by się pojawiły.
Odpowiedz
#6
Na niemieckich stronach znalazłem grupy rekonstrukcyjne z okresu I WŚ. oraz wiele informacji nam przydatnych do odtworzenia umundurowania. Od oznak, pasów i czapek przez guziki i klamry do pasów. Nawet udało mi się znaleźć czapki tego okresu.
Odpowiedz
#7
Jestem ciekawy czy przez te parę lat coś się zmieniło w sprawie proponowanych przeze mnie mundurów dla armii pruskiej i rosyjskiej. Jakiś czas temu pisałem pewne opracowania z I wojny światowej oraz badania rynku dla programów pomocowych. Tak sobie połączyłem te dwa fakty i stwierdziłem, że mnożna by wystąpić o granty finansowe z programów pomocowych lub Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Gdyby udało się zdobyć jakieś środki to można by pomyśleć o pewnych działaniach z zakresu promocji. Ale o tym nie chce pisać na forum.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości