Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strzelnica w Tuszynie
#1
przeszukałem forum(chyba dokładnie)sprawdziłem internet i nie znalazłem wielu informacji o strzelnicy w Tuszynie.wiem że istniała od dawna(tam byl w czasach przemiany ustrojowej pierwszy rynek).Wydawało mi się że gdzieś,kiedyś w necie widziałem informację że strzelnica ta była wykorzystywana zaraz po wojnie przez UB,jeżeli ktoś ma jakieś informacje to byłbym wdzięczny.
Odpowiedz
#2
A czy wiesz że praktycznie na przeciwko jest schron przeciwatomowy łączności i dla oficjeli z Łodzi?
Obecnie w rękach prywatnych.
Odpowiedz
#3
tego nie wiedziałem.w którym miejscu? może jakieś szczegóły?

co do strzelnicy to ktoś kogo znałem, był tam dowódcą(albo kimś takim) i słyszałem jakieś niepokojące opowiadania.
Odpowiedz
#4
W górce po drugiej strony drogi Smile
Znany łódzki przewodnik Ryszard Bonisławski miał nawet kiedyś dokumenty w których wyznaczona była kolejność w jakiej mieli się urzędnicy ewakuować w razie zagrożenia.
Odpowiedz
#5
Cześć.Jadąc od strony Łodzi po lewej mijasz strzelnicę a niemal na przeciwko na górce przy samej drodze stoi dom .Łatwo go zauważyć bo ma czerwone ramy okienne ( no chyba że zmienili okna ). Pod tym domem znajduje się właśnie ten schron.
Odpowiedz
#6
Koledzy,
Mieszkam w Tuszynie i to miejsce jest mi znane.
Strzelnica, a raczej nasypy po niej znajdują się zaraz za bazarami w Tuszynie po prawej stronie jadąc od strony Piotrkowa Tryb..
Strzelnica była wykorzystywana przez Milicję oraz okoliczne kluby sportowe w czasach komunizmu. Na początku lat 90 tych na terenie strzelnicy zorganizowano bazar - rynek. Handlowano ubraniami, Nawieziono szlakę utwardzając dojazd i miejsca strzeleckie. Po 3-4 latach bazar przeniesiono na obecne miejsce a na terenie strzelnicy był leśny parking. Obecnie teren jest zaśmiecony, kilka lat temu z wykrywaczem znajdowałem tam różne współczesne czubki od nabojów ( zarówno broń krótka jak i długa ) - ogólnie nic ciekawego. Leśną drogę przebiegającą przez teren strzelnicy nazwano ul. Strzelecką.

   

Link do Google Maps

Na terenie Tuszyna była jeszcze jedna mniejsza strzelnica cywilna zorganizowana w lesie pomiędzy Tuszynem a Żerominem. Obecnie praktycznie nic z niej nie zostało.

Odnośnie bunkra przeciw atomowego znajdującego się na przeciwko strzelnicy napiszę oddzielny post bo to dłuższa historia.
Odpowiedz
#7
Strzelnica jest jeszcze przedwojenna. Czekam na post o schronie Cool
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości