Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skład amunicji Okołowice
#1
Czy ktoś ma jakieś informacje na w/w temat?Magazyny były podobno niemieckie,zostały zbombardowane przez Bratni Naród podczas ofensywy na zachód.
Pozdrawiam
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#2
Które Okołowice. Gmina Pabianice, czy gmina Koniecpol.
Leszek
Odpowiedz
#3
Pabianice
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#4
Można powiedzieć tak. Pewne informacje na to wskazują, lecz nie spotkałem się z jakimikolwiek konkretnymi dowodami w postaci dokumentów itp.
Skąd masz takie informacje? Możemy je wspólnie zweryfikować.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
Informację posiadam od osoby która jest pewna na 98%(liczę się z bujną wyobrażnią osób starszych,no i oczywiście tzw.sklerozą).
Poza tym spotkałem tam raz dwóch chłopaków z kanarkami,twierdzili że też o tym składzie słyszeli,aczkolwiek niczego nie znależli.
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#6
Ja tą historię usłyszałem od byłych pracowników Lasów Państwowych. Podobno w tym lesie po wojnie znajdywano sporo skrzyń z amunicją. Trudno jednak potwierdzić czy to pozostałości po 1945 czy też jakieś składy.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#7
W sumie to z wykrywaczem tam nie chodziłem(dość blisko doliny Neru).Nie chciałem narazić się archeo.Poza tym rozrywki średnio mnie interesują.
Miejsce które mi podano nie znajduję się w samym lesie,ale na skraju w/w.
Drugim ciekawym miejscem jest las w Żabiczkach.Znalazłem tam w środku lasu pozostałości fundamentów po dość sporych zabudowaniach.
Niestety z względu na dość bujną roślinność tego roku moja eksploracja tego terenu skończyła się na dwóch wypadach w te rejony.
Wpadło tam parę guzików i sporo łusek 45r.
Łuski były od broni krótkiej.
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#8
Ja chyba wiem gdzie jest to miejsce. Jak byłem młodszy znajomy chodził tam zbierać łuski.
Odpowiedz
#9
Kolego chodzi ci o miejsce na terenie MOSiR?
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#10
Muszę przyznać że zamieszkiwałem nieopodal przez blisko 30 lat i teren
Okołowic spenetrowałem dosyć dobrze i przyznam że nigdy nie natrafiłem
na żadne ślady po wspomnianych magazynach,żadnych namacalnych
dowodów,może to były jakieś polowe składy bez jakiejś trwalszej
infrastruktury albo to bajka...

Loopess
Odpowiedz
#11
Z tego co dowiedzialm się od mojego informatora budynki były drewniane,pomalowane na zielony kolor.
Byłem dziś u tego pana,ale niestety dzwi były na głucho zamknięte.
Może to i bajka,ale słyszałem o tym miejscu od kolegów w terenie,których spotkałem jakiś rok temu.
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#12
Może ktoś zna jakąś bliższą lokalizację tego obiektu,może udałoby się
coś potwierdzić w terenie lub przynajmniej obalić jakieś plotki na ten
temat?
Odpowiedz
#13
Wydaje mi się że chodzi o las pomiędzy Porszewicami a Okołowicami.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#14
Las ten jest ogromny więc trzeba by wielu dni żeby go dokładnie
zbadać, może jednak ktoś zna jakieś dokładniejsze namiary,będzie
łatwiej zlokalizować to miejsce.Rejon bliżej Okołowic jest mi dobrze
znany i tam nic nie spotkałem,może coś bliżej Porszewic...
Odpowiedz
#15
speed napisał(a):Kolego chodzi ci o miejsce na terenie MOSiR?

To nie MOSiR .To miejsce jest po drugiej stronie Neru na pewno w kompleksie leśnym miedzy Nerem a Porszewicami. Nie jestem zupełnie pewien lokalizacji, a kolega obecnie siedzi w UK i nie mam z nim za bardzo kontaktu. Nie wspominał nic o śladach budynków, mówił tylko o mokradłach, w których można było łatwo znaleźć naboje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości