Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skład amunicji Okołowice
#16
Byłem wczoraj w terenie zrobić mały rekonesans(bez wykrywki).
Teren może nie bagnisty,ale bardzo podmokły.
Po 5 minutach komary mnie przegoniły.
Byłem u swego informatora ale niestety znów go nie było.Od sąsiada uzyskałem informację że zmarł 2miesiące temu Sad
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#17
Skład istniał rzeczywiście ,były to drewniane budynki w zielonym kolorze,został wysadzony przez Rosjan.Do dziś można tam znalezć pociski różnego kalibru.Obecnie teren częściowo ogrodzony z tabliczką -teren prywatny.Około 15 lat temu kilkoro dzieci wykopało pocisk i wrzuciło go do ogniska w Konstantynowie przy ul Mickiewicza ,w wyniku eksplozji zginęła siostra mojego kolegi.Osobiście uważam że nie był to tylko skład amunicji (można tam znalezć inne pozostałości wyposażenia).Las Okołowice-Porszewice jest ogólnie ciekawym miejscem,to tam ujawniłem szczątki Heinkla111.Teren na którym znalazłem szczątki bombowca jest do dziś nie przeszukany,(byłem tam z wykrywaczem tylko raz) po 2 godzinach wyszła tabliczka znamionowa,kawałek dzwigara,skrzynka blach z poszycia ,przewody olejowe,,dużo aluminium itp.Sprawą Heinkla próbowałem zainteresować kilka osób interesujących się historią lotnictwa ,a z uwagi na moją pracę znam ich kilku niestety bez powodzenia .Odpowiedz zawsze była ta sama: Niemiecki ? nie interesuje nas ,gdyby to był Łoś....Na kwadracie 10na15 metrów cały czas jest sygnał i śmiem twierdzić że to nie jest jedyne miejse gdzie leżą jego szczątki w tym lesie.
Odpowiedz
#18
Witam.Chętnie zweryfikuję info na w/w tematy.Aktualnie mam urwanie głowy,ale myślę że 1-2 tyg.dałbym rade się spotkać.
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#19
OK jak coś pisz na pw .Już się kiedyś spotkaliśmy ,byłeś w warsztacie gdzie wcześniej pracowałem (serwis silników lotniczych)
Odpowiedz
#20
Tak mi się wydawało,że już sie spotkaliśmy.Odezwe się.
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#21
Może kolega nieco przybliży gawiedzi to miejsce,no chyba że jego lokalizacja to tajemnica? Przyznam szczerze że zaciekawiło mnie stwierdzenie "inne wyposażenie" co to za inności?
Odpowiedz
#22
Lokalizacja składu to nie tajemnica ;droga na okołowice z lewej strony w miejscu gdzie zaczyna się zadrzewiony teren ,ogrodzone od strony drogi drutem i kołkami z tablicą teren prywatny.( z innych rzeczy to 2 klamry od pasa inne mniejsze klamerki ,ale ja nie szukałem tam długo) teren bardzo podmokły no i nigdy nie wiesz co kopiesz a pociski tak skorodowane że lepiej nie ruszać.
Odpowiedz
#23
Wpadłem dzisiaj,a w zasadzie wczoraj w tamte rejony na mały "suchy" rekonesans,tak bez sprzętu,suchy w zasadzie tylko z nazwy bo jest tam niezłe bajorko więc całości nie zwiedziłem. Krzaczory są tam dosyć pokaźne więc zwiedzanie nie należało do łatwych. Najbardziej interesujący wydaje mi się fragment terenu pomiędzy dolinką z ciekiem wodnym a zabudowaniami,ale tam się nie dostałem z powodu kiepskiego obuwia bo jak już wspominałem teren jest dosyć podmokły. Ciekaw jestem czy warto się tam przedzierać,czy jest tam jeszcze coś z pozostałości bo wokoło terenu,mam na myśli lasek z drugiej strony dolinki i ugór od strony rzeki są straszliwie zaśmiecone współczesnymi "fantami". Jak będę miał więcej czasu to wpadnę tam jeszcze raz żeby zobaczyć ten pagórek za dolinką. Pewnymi zaletami zwiedzania tego terenu teraz jest to że jest stosunkowo sucho i nie ma ani jednego komara :-D
Odpowiedz
#24
Niestety z reguły teren jest ciężki,tak jak pisałem wcześniej,mnóstwo komarów(już niedługo)+bagno.
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#25
Wpadłem dzisiaj w te rejony z rana na mały rekonesans z wykrywką. W związku z tym że parę dni nie padało to dało się suchą stopą przedostać w najbardziej interesujące rejony tego miejsca. Nie miałem zbyt wiele czasu,zaledwie kilkanaście minut więc od razu odpaliłem moje eldorado i pierwsze cztery pewne sygnały na kolorek to cztery "patrony" dwa mosiny i dwa mausery,szkoda tylko że wszystkie podpadały po ustawę więc od raz wróciły do dołka. wszystko zalega dosyć płytko,tak do 10 cm pod ściółką...
Zaciekawiło mnie to że znalazłem i mosiny i mausery...musieli niemiaszki gormadzić tam różności :wypas:
Nie zaspokoiłem w całości swojej ciekawości zwiedzając to miejsce bo nie dosyć że miałem mało czasu to jeszcze połowę go straciłem na oganianie się od tabunów komarów.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#26
A jakie bicia na tych łuskach?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#27
To nie były same łuski...a wręcz całe naboje :-D były dosyć "zmasakrowane" i podgniłe i nie dało rady na miejscu odczytać bić,sam byłem ciekaw,ale że podpadały pod ustawę nie zabierałem ich w celu gruntownego poczyszczenia i odczytania bić. Jak będę miał chwilkę to wpadnę tam jeszcze uzbrojony w spray na komary i jakąś szczoteczkę do czyszczenia bo nie ukrywam że dosyć mnie to interesuje skąd mieli tam amunicję do mosina.
Odpowiedz
#28
Niemcy ze względów praktycznych, dla jednostek tyłowych wyposażonych w broń zdobyczną magazynowali sporo amunicji w tym i Mosina. Pytanie brzmi czy to czasem nie artefakty związane z rokiem 1914? W końcu front przebiegał i w tamtej okolicy...
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#29
O fakcie że amunicja może być pierwszowojenna nie pomyślałem,w tym tygodniu postaram się to sprawdzić... Tak przygladając się fotce którą zrobiłem to jeden mosinek wygląda na tempołukowy...
Odpowiedz
#30
No jak najbardziej tępołukowy, co by sugerowało pochodzenie z roku 1914 i okolic.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości