Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Niemieckie schrony na skraju lasu"
#1
w dzisiejszym wydaniu Dziennika Łódzkiego w dodatku "Kocham Łódź" ukazał się artykuł pod tytułem jak w temacie.
Artykuł opisuje cztery schrony OLP znajdujące się na skraju naszego miasta, lokalizacja ich jest opisana w powyższym artykule, ul. Szczecińska , okolice Rudzkiej Góry , ul.Nad Niemnem oraz Łagiewniki .
Odpowiedz
#2
nastula napisał(a):w dzisiejszym wydaniu Dziennika Łódzkiego w dodatku "Kocham Łódź" ukazał się artykuł pod tytułem jak w temacie.
Artykuł opisuje cztery schrony OLP znajdujące się na skraju naszego miasta, lokalizacja ich jest opisana w powyższym artykule, ul. Szczecińska , okolice Rudzkiej Góry , ul.Nad Niemnem oraz Łagiewniki .
--ZNALAZŁEM!
Trzeba udać się Liściastą na zachód od Szczecińskiej jakieś 400 metrów, za tablicę z napisem Zgierz. To niewielki fragment wsi należący administracyjnie do Zgierza. Po lewej stronie między gospodarstwami jest rozległa polanka. Idziemy jakieś 100 metrów w kierunku drzew- kierunek południowy. Pomiędzy nimi doły ze śmieciem wszelakim. Warto zwrócić uwagę na charakterystyczne zagłębienie dookoła bunkra. Przebiega jak linia okopów - niewykluczone,że to pozostałość po ziemnych umocnieniach. Sam bunkier, czy też schron jest bliźniaczo podobny do umocnień jakie znajdziemy przy ulicy Nad Niemnem pod Nowosolną. Na Liściastej jest okropnie zaśmiecony i widać ,że niedawno paliło się tam.
Cóż... Polska....
Odpowiedz
#3
Mam ten artykuł. Jest tam kilka błędów merytorycznych ale nie wiem czy z winy autora artykułu czy też osoby z którą był przeprowadzany wywiad.
Mam zamiar wysłać maila do redakcji gazety z kilkoma wyjaśnieniami...
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#4
Tak nawiasem ten przy liściastej leży w administracyjnych granicach Zgierza :-D A więc mamy pierwszy oficjalny schron :wypas:
Odpowiedz
#5
gunship napisał(a):Mam zamiar wysłać maila do redakcji gazety z kilkoma wyjaśnieniami...
I co? Odpisali Ci?
Odpowiedz
#6
Pytanie brzmi raczej czy napisał! :lol:
Odpowiedz
#7
No racja niestety leży po stronie Jagody. Mail napisany ale porzucony w wersji roboczej z braku weny, ale że takowa wróciła, pewnie niedługo go dokończę.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#8
Bez urazy Gunship, ale teraz to już chyba musztarda po obiedzie...
Odpowiedz
#9
Eee tam Smile Firma w której pracuję nauczyła mnie tego że nie ma czegoś takiego jak "musztarda po obiedzie" - w myśl zasady co ma wisieć nie utonie Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#10
Windykatorzy muszą uwielbiać twoją firmę :->
Odpowiedz
#11
No właśnie akurat z tym z tego co wiem nie ma problemu i księgowość jest wzorowa. ISO zobowiązuje.
Raczej chodzi o to że jeżeli coś zostało porzucone rok temu z pewnych powodów to i tak się do tego wróci i skończy Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#12
No, to jeszcze chwilka offtopu.
Cieszy mnie, że chociaż u Ciebie przyznanie ISO nadal ma jakieś znaczenie.
u nas to znaczy już tylko tyle, ile znaczą jako literki w alfabecie. Są. I tyle.
Koniec OT
Odpowiedz
#13
ul. Szczecińska, ul.Nad Niemnem, Olechów - znam byłe mwidziałem,
Okolice Rudzkiej Góry oraz Łagiewniki ale o tych nie wiem nic ktoś zna ich bliższą -dokładną lokalizację?
Op.
Odpowiedz
#14
Konstantynów okolice ul.Nadrzecznej niemiecki OPL(podobno).
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#15
Łagiewniki to tylko tak naprawdę teoria. Bateria zamykałaby pierścień wokół Łodzi. Równie dobrze znając niemiecki ekumenizm sprzętowy na terytoriach okupowanych, mogła to być bateria półstała złożona np z radzieckich armat 76 mm...

Co do Rudy to w okolicach Góry Chachuły była bateria 20 mm flakvierling ale najprawdopodobniej związana z obroną niskopułapową lotniska na Lublinku.
Poza tym w rejonie Rudzkiej Góry był punkt obserwacyjny?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości