Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prace archeologiczne w Petrykozach
#1
Witam, w związku z budową obwodnicy od kilku dni trwają prace archeologiczne przy drodze z Górka Pabianicka - Petrykozy. Ktoś może zna rezultaty??
Odpowiedz
#2
Cool
Odpowiedz
#3
Zastanawiałem się które Petrykozy, bo znam te koło Opoczna z grodziskiem późnośredniowiecznym, ale nie o te chodzi. Niestety nie mam wiedzy kto prowadzi tam badania. Jak coś się dowiem to napiszę. J
Odpowiedz
#4
Jack116 napisał(a):Zastanawiałem się które Petrykozy
Nie udziwniaj i nie mieszaj. Wyraźnie stoi napisane:
bursztyn napisał(a):przy drodze z Górka Pabianicka - Petrykozy.
Wątpię, aby koło Opoczna były dwie wioski o identycznych nazwach, więc po co to? Licznik chcesz sobie głupotami nabijać?
Pabianickie muzeum na pewno nie zapiaszczy sobie w tym palców, bo ich plany wykopkowe oscylują z rozpoczęciem najwcześniej po wakacjach.
Odpowiedz
#5
Cool
Odpowiedz
#6
Nie chciałem nikomu namieszać z nazwami, tylko akurat zbiegło się to w czasie z informacją, że w tych "opoczyńskich" Petrykozach będę prawdopodobnie prowadził nadzór archeo. A co do "nabijania postów" to nawet nie uznaję tego zarzutu za śmieszny tylko tragiczny. Nie jestem "młodzieniaszkiem", który nabija sobie "punkty" żeby przejść na następny level!!
Ale odbiegłem od tematu - jak będę wiedział kto prowadzi tam prace to dam znać jej o zainteresowaniu ze strony chętnych do pomocy poszukiwaczy. Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
Cool
Odpowiedz
#8
Może przy okazji potkną się o coś z BŁ 1914, gdyż teren to wielce zacny i obfity :-D
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości