Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka fantów do ID
#1
Zajrzeliśmy dzisiaj z kumplem do Pawłówka. Zabraliśmy wykrywacze i ruszyliśmy na tamtejsze dukty. Dwie godzinki spacerów obrodziły koledze wpinką z logiem Włókniarza, 5 fenigami i kilkoma łuseczkami, które załączam wraz z moimi do identyfikacji.
Mnie poszło nieco lepiej, bo wreszcie trafiłem swoją pierwszą boratynkę ^^, kilkanaście dzisiejszych groszaków, 1 grosz z międzywojnia i 2 fenigi z gapą (1938r.) oraz niestandardowy fant w postaci damskiego zegarka produkcji japońskiej, zagubiony zapewne z powodu uderzenia o drzewo (pęknięte szkiełko).

Łuseczka nr. 1: śr. 10mm; wys. 24,5mm (zgnieciona)
Łuseczka nr. 2: śr. 10mm; wys. 24,6mm
Łuseczki nr. 3: śr. 7,7mm; wys. 15,5mm
Łuseczka nr. 4: śr. kołnierza 7mm; śr. właściwa 6mm; wys. 6,9mm
"Dekielek" n.5: śr. 11,8mm, przec. wys. 6mm wyglądający jak - ni to plomba, ni to czubek od korka - sprawia dziwne wrażenie, jakby miał na swojej zewnętrznej stronie wytłoczonego orzełka, ale głowy za o nie dam a technicznie mam problem z wykonaniem lepszego zdjęcia makro wierzchu.

Poproszę o jakąś wskazówkę co do pochodzenia fantów - zwłaszcza interesuje mnie ta najmniejsza pierdółka.
Odpowiedz
#2
na moje oko 1i2 są to łuski od PEPESZY LUB TT oby dwie pozycje produkcji zsrr 3 S&W bodajze z 1908 był ten pistol i działali na nim rosjanie za 1 wojny chyba ze zle pamiętamWink 4 jakiś kapiszon a 5 to jakas plomba to tyle co wiemWink


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#3
Cześć. 4 to myśliwska szóstka.
Odpowiedz
#4
Co do łusek toi tak:

1-2 - 7,62x25 Tokariew wz.30 - jedna z nich produkcja z 1943 roku.
3 - 7,65x17SR systemu Browninga wz.1900 - co do producenta są różne hipotezy, ja stawiam na austriacką firmę Hirtenberger.
4 - to łuska 6mm Flobert - producent Gustav Genschow & Co. de Durlach. Niemcy

Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości