Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
No, to zwiedzamy ziemie k. Lutomierska
#1
Witam.
Zabrałem się do rzeczy z pewnym przygotowaniem.
Znalazłem tu mapkę (zapomniałem teraz, kto i gdzie ją wstawił), usiadłem na nią i zdjęciami satelitarnymi rejonu, dopasowałem to w PSuju i ruszyliśmy z kolegą na zwiad :->
Las, który jawi się nam pod niebieską krechą... jest pusty, jak pusta była moja torebka na fanty - cóż za rozczarowanie.
Jeszcze na samym wejściu do lasu znalazłem w trawie leżącą sobie łódkę - wręcz jak zaproszenie do koszenia - a tu taki afront od historii Sad
Załączam link do moich wysiłków, mających na celu zgranie rysunku ze stanem faktycznym.
Łąki bliżej rzeki zarosły rozszalałą trawą i plątanie się tam z wykrywaczem zakrawa na czysty masochizm - być może tam by się coś znalazło, ale uznaliśmy, że rozłożenie wojsk w lesie - ze względu na listopadową aurę oraz ukształtowanie terenu i chęć ukrycia swych sił - powinno być lepszym rozwiązaniem - może jednak się myliliśmy?
Odpowiedz
#2
Generalnie to dość poprawnie Ci się te mapy nałożyły nawet biorąc pod uwagę minimalną przydatność tej mapy Eastern Front 1914-1915 Battle Of Lodz (bo to bardzo poglądowa mapa). Tylko czy tam sie akurat w tym lasku cos działo? Rosjanie nawet jak tam stali to naciskani przez Niemców skrócili front i okopali sie za Bechcicami prostopadle do drogi Konstantynów - Lutomiersk. Jezeli sie nie mylę to siedział tam 1 Korpus Syberyjski ale pewności nie mam bo to dawno było :-D. Ale jak mówią - kto nie szuka ten nie znajdzie. Trop był dobry.
Mnie militarne sprawy nie interesują ale analiza map to dla mnie czysta frajda :lol:
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#3
Się pilnuj bi to teren nadzorowany
Odpowiedz
#4
Tak, wiem już. Ale dzięki za uwagę Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości