Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Największe ludobójstwo świata
#1
Pisze o tym, żeby ten wstydliwy epizod historii nie zostało zbagatelizowany. 6 sierpień 1945 Największe morderstwo dokonane w imieniu ludzkości. Wszelkie argumenty, ze trzeba było zrzucić bomby jądrowe na Hiroshime i Nagasaki jest próbą wybielenia USA. Niedaleko na morzu była armada marynarki Japonii. Gdyby zrzucono te bomby w tamten rejon, Japonia poddałaby się natychmiast. Ale chodziło o ogromne pieniądze. Projekt "Manhattan" pochłonął ogromne pieniądze, więc inwestorzy potrzebowali spektakularnego przedstawienia. Hiroshima i Nagasaki były celami zastępczymi ( dziwne - w odstępie 2 dni ?). A jak było w rzeczywistości? Dotarłem do odtajnionych dokumentów ( oficjalnie opublikowanych ze 3 lata temu). Okazuje się, ze pierwszym celem ataku w kwietniu 1945r miał być region przemysłowy Magdenburg w Niemczech. Ale prace przy budowie bomby się przeciągnęły i Niemcy zrobili brzydki numer USA, podpisując kapitulację. Nie było pretekstu do zrzucenia bomb nuklearnych na Niemcy i zniszczenia połowy Europy. Fakt, że zniszczona by była Polska, Rosja i Czechy nie miał znaczenia . Amerykanie wpadli w rozpacz. Tyle milionów dolarów w błoto. Więc wyliczanka i padło na Japonię. Nie wierzę, że Hiroshima i Nagasaki były przypadkowymi celami. To było z premedytacją zaplanowane ludobójstwo. Czytałem wspomnienia ocalałych z apokalipsy. Misje wojskowe przybyłe do Japonii nie udzielały pomocy, tylko prowadziły badania. A teraz doktryną Sił Zbrojnych USA ( ogłoszoną w styczniu tego roku ) są ataki małymi manewrującymi pociskami jądrowymi, mające na celu wywoływanie lokalnych skażeń terenu. Trump podpisał ustawę zwiększającą nakłady na ten cel, tłumacząc, ze dzięki temu zwiększy się pokój na ziemi. To jakaś paranoja. Przez tyle lat wierzyłem, że dziewczynka z łabędziami, umierająca na białaczkę po tych eksplozjach, spełniając swoje marzenie, wykluczy broń jądrową z Ziemi. Niestety.
Odpowiedz
#2
Pewnie kiedyś, pewnie za wiele lat, poznamy prawdziwe kulisy tej decyzji
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości