Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
druga wykrywka.Jaka???
#1
Cześć i czołem.
Mam pytanko. Do tej pory używałem analoga z dyskryminacją tyle że dość płytki:;;;; drobne ok 10cm a grubasy do 30cm i doszedłem do wniosku że nadszedł ten fantastyczny czas na zmianę na wyższy poziom i teraz zastanawiam się nad;

salamandrą s5,
fischer f22
eurotec pro
discovery 2200
coinmaster lub prizm IV
c.scope
proxima
golden mask
tesoro cibola

dodam że interesuje się raczej kolorową drobnicą  monetami itp.
druga ważna sprawa przy wyborze to mała awaryjność i jesli już to możliwość serwisu-naprawy w rozsądnych piniądzach jak to Ferdek K. mowił.

PYTAM BO PRZECZYTAŁEM JUŻ CHYBA WSZYSTKIE FORA I IM WIĘCEJ WIEM TYM WIEM, ŻE MNIEJ WIEM więc POMOCY.....
Odpowiedz
#2
A nie bierzesz pod uwagę nowych modeli Rutusa?
Odpowiedz
#3
(25-09-2018, 20:00)halskir napisał(a): A nie bierzesz pod uwagę nowych modeli Rutusa?

No nie głównie ze względu na cenę, ale też słyszałem,że niektóre modele są ciężkie do rozszyfrowania a wolał bym chodzić po polach i szukać ciekawostek ,a nie sie wk...... i siedziec na forach i pytać ludzi jak ustawić itp.
Odpowiedz
#4
Z tych co wymieniłeś z doświadczenia polecam Cibole. Sprzęt banalnie prosty i bardzo skuteczny. Minusem jest dość szybko padająca bateria, ale da się to szybko naprawić .
Odpowiedz
#5
Cibola i przeróbka z bateri 9V na sześć paluszków pod łokciem
Odpowiedz
#6
(26-09-2018, 22:04)limp83 napisał(a): Cibola i przeróbka z bateri 9V na sześć paluszków pod łokciem

No Ciboli szukam od jakiegoś czasu i w uzywkach chodzą po jakieś 1000-1200 .tylko wszystko gdzies pomoże, podkarpacie, a nablizej za Wrocławiem. Więc naraze czekam jak będzie coś bliżej,żeby osobiście sprawdzić bo tysiaka szkoda.
Poza tym koleś jakiś na olx albo alleg. ma uszkodzoną: nie działa mu głośnik a słuchawki raz działają raz nie wiec nawet prosta cibola też zepsuć się może.
Dlatego szukam czegoś w Łódzkim.
Odpowiedz
#7
W tesoro czasami pojawiają się zimne luty i łapie takie objawy. Nic raczej groźnego.
Odpowiedz
#8
(26-09-2018, 18:18)Jaco napisał(a): Z tych co wymieniłeś z doświadczenia polecam Cibole. Sprzęt banalnie prosty i bardzo skuteczny. Minusem jest dość szybko padająca bateria, ale da się to szybko naprawić .

Bardzo skuteczny to masz na mysli; głębokość, dyskryminacje? A czy inne Tesoro też polecasz?
Odpowiedz
#9
Głębokości nigdy nie mierzyłem, ale nie czuje różnicy między tesoro a obecnym kijem - T2 Dyskryminacja bardzo dobra, wykrywka nie wzbudza się. Jak jest fant to pika, jak nie to cisza. Żadnych dziwnych sygnałów. Namierzanie cewką koncetryczną bardzo precyzyjne.
Generalnie wszystkie tesoro są takie, proste i skuteczne.
Z tesoro przerobiłem:
Silver uMax
Euro Sabre
Cibola
Odpowiedz
#10
Ze stajni Tesoro miałem jedynie Tejona, ale nie polubiliśmy się i nasza znajomość trwała tylko kilka tygodni.
Z analogów polecam XP GoldMaxx Power. Kilku letnie katowanie tego wykrywacza przyniosło sporo niespodzianek. Na małych cewkach precyzyjny drobnicowiec a na dużych można na militarkę  uderzać.
Z budżetowych drobnicowców polecam Rutusa Optimę, skuteczna bestia ale trochę trzeba się osłuchać.
Jest jeszcze Rutus Argo, Bardzo uniwersalny wykrywacz ale dla ludzi spędzających dużo czasu w terenie i mających trochę wiedzy jakie ustawienia dobrać pod dany teren i warunki poszukiwań.
Dobór wykrywacza w naszych czasach jest dość trudny, trzeba parę sztuk przerzucić i zobaczyć kutra wizja producenta tobie bardziej pasuje niestety.
Ps.
Używam teraz F 75 LTD.
Odpowiedz
#11
Dzięki chłopaki za wszelakie informacje. Na razie biegam ze starym i czekam na jakąś cibore jak się pojawi gdzieś bliżej Łodzi, ale jeszcze zastanawiam się nad proximą może się coś pojawi.
Odpowiedz
#12
Witam.
Mam do sprzedania rewelacyjnego Solfernusa, serwis na miejscu, lżejszego nie znajdziesz, zasilanie 2 paluszki, wyczerpuje do końca, przy braku spadku zasięgu.
Więcej informacji w moim ogłoszeniu: https://www.olx.pl/oferta/wykrywacz-meta...vG2Dm.html
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości