Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pitolenie o niczym
#1
https://youtu.be/GmRMpu6GXuE

Oglądając relacje z tego sympatycznego spotkania można się załamać-słuchałem tych ludzi-patrzyłem się na te znudzone twarze.Całość skojarzyła mi się z zakończeniem Folwarku Zwierzęcego Orwella,kiedy to zwierzęta obserwują obrady ludzi i świń.Patrzą to na jednych,to na drugich,i już nie wiedzą kto jest kim?
Odpowiedz
#2
Się mi przypomniało-kto to jest zwykły Kowalski?A ten niezwykły Kowalski?Co nie którym panom woda sodowa pie....do głowy.
Odpowiedz
#3
Nie masz racji, to było bardzo ważne spotkanie. Całość trwała osiem godzin i padło kilka ważnych deklaracji. Najważniejsze jest to, że PZE został uznany za ważnego partnera do rozmów o zmianie ustawy, bo to, że zmiana jest konieczna już chyba wszyscy sobie zdają sprawę. Musisz uwierzyć na słowo, że strona rządowa pochyliła się nad problemami zgłoszonymi przez PZE. Wszyscy oczywiście zdają sobie sprawę, że trzeba być czujnymi i jest gdzieś w tyle głowy obawa, żeby to nie było "Odklepanie konsultacji społecznych". NA RAZIE nic na to nie wskazuje. Wiadomo też jak to jest z politykami - inaczej wiatr zawieje i zmienia się punkt widzenia. To pierwsze spotkanie było prezentacyjne i miało na celu przekazanie swoich stanowisk. Dalsze rozmowy będą się odbywać pewnie już w zorganizowanych grupach roboczych. Trzymajcie kciuki za PZE.
A ten "Zwykły Kowalski" to niezrzeszony poszukiwacz.
Odpowiedz
#4
Czy spotkanie było ważne okaże się po efektach. Jeżeli będą dalsze prace nad poprawianiem prawa ochrony dziedzictwa narodowego , to tak. Na razie to tylko wstępniak. Tak jak kiedyś Polska kronika Filmowa przed filmem. Mnie zdziwiła słaba reprezentacja środowisk archeologicznych na tym spotkaniu. Ciekawe dlaczego ....(tu każdy niech sobie dopowie).
Odpowiedz
#5
Mnie martwi kierunek w jakim podążyć mogą środowiska poszukiwaczy-oby PZE nie zostało takim OHP dla sekty obrońców humusu.Gdzie PZE będzie zrzeszało tych niezwykłych Kowalskich -rycerzy bez skazy-a zwykli l Kowalscy czyli złodzieje,rabusie nie należący do PZE będą się po bagnach ,i lasach jak grasanci ukrywać.Czy ktoś z tych niezwykłych Kowalskich zadał sobie pytanie-czy ustawa ta jest zgodna z konstytucją RP?Czy nie lepiej by było opracować projekt ustawy obywatelskiej?Wygląda na to ,że jest grupa ludzi która chce coś tam ugrać dla siebie-oby te rozmowy to nie była kolejna Magdalenka.Tak bardzo chciał bym się mylić w ocenie tego całego bajzlu.

To napisałem ja-zwykły Kowalski
Odpowiedz
#6
Gdzie ty żyjesz? Projekt obywatelski, zgodna z konstytucją? To nie jest normalny kraj. Nasza działalność w tej chwili jest zagrożona nie przez prawo czy konstytucję, ale przez urzędników. Musimy optymistycznie patrzeć na działalność PZE bo innego wyjścia nie mamy. Mamy natomiast w Związku prawo głosu. PZE będzie zrzeszać także tych zwykłych Kowalskich. Lada dzień powinna ruszyć platforma do zapisów. W tej chwili PZE to 20 organizacji z całej Polski. Zobaczymy na co pozwoli władza.
Odpowiedz
#7
Szanowny kolega stawia na ten wariant-PZE jedyną słuszną drogą.Więc tylko członkowie tej organizacji będę mogli uprawiać swe hobby?Oczywiście na akcjach na rzecz sekty obrońców humusu.Osobiście jestem za akcjami tego typu-ale na normalnych warunkach-bez chamskiego wykorzystywania.Jest jeszcze jeden wariant podejścia do tematu-zaprzestać współpracy z sektą humusu.Jeśli już takową prowadzić to za odpowiednią stawkę uzyskane w ten sposób środki można by było wykorzystać choćby na cele charytatywne-pomoc żyjącym jeszcze weteranom.Przecież sekta otrzymuje pieniądze na prowadzenie badań-zatem niech się dzielą kasą z pracującymi dla nich poszukiwaczami .Oczywiście jest to wariant ze świata SF, narodu nie da się zjednoczyć-a poszukiwacze do dopiero potrafią być zazdrośni,i zawistni.Jak by ten zwykły kowalski teraz nie obracał się -to i tak dupa będzie będzie tam gdzie zawsze.Ja osobiście życzę wszystkim obecnym,i przyszłym członkom PZE by spełnił się ich sen o wielkiej wspaniałej organizacji gdzie wszyscy niezwykli Kowalscy będę jeszcze bardziej niezwykli-a ci najzwyklejsi Kowalscy będą ich podziwiać z otwartymi japami.Oraz by nikt po latach nie zaczepił ich mówiąc-Co?kolaborowało się?
Oczywiście życzę również jak najbardziej owocnej współpracy z sektą obrońców humusu-przecież to nie oni stoją za parszywą nowelizacją tej karykatury ustawy-(należało by się przyjrzeć bliżej stolarzą-oni mogli w tym wszystkim maczać paluchy-zwłaszcza te brakujące)
Jeszcze raz życzę wszystkiego dobrego,oraz samych sukcesów
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości