Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tajemnicze miejsca w łódzkim
#16
   
DZIWNA KOBIETA

"... Aha, przy tym zakręcie na Sianokosach stoi często kobieta, która sprzedaje antyki. Ale trochę takie nietypowe, m.in. karawany. Podobno pochodzą z XIX wieku."

Źródło: http://lodz.wyborcza.pl/lodz/
Odpowiedz
#17
   
BIAŁA PLAMA

Jeanny: "Dokładnie! A najciekawsze jest to, że w tym rejonie na planie miasta jest biała plama. Wszystkie ulice nagle się urywają..."

Źródło: http://lodz.wyborcza.pl/lodz/
Odpowiedz
#18
   
SZCZĄTKI DOMÓW

"... To teren, gdzie pełno jest dziwnych magazynów i szczątki domów..."

Źródło: http://lodz.wyborcza.pl/lodz/
Odpowiedz
#19
   
STARY DOMEK

"... Teraz, po czterech, pięciu latach, postanowiłam odwiedzić tamtą okolicę. Niestety, zostały już tylko zgliszcza. Szkoda. Stoi tam jeszcze zwęglony domek, zupełnie po drodze, przy przejściu kolejowym na Liściastej. Ale o tym, że tam cokolwiek się dzieje, wiem już tylko ze słyszenia..."

Źródło: http://lodz.wyborcza.pl/lodz/
Odpowiedz
#20
   
.jpg   image04.jpg (Rozmiar: 13.87 KB / Pobrań: 26)
Miejscie w Łodzi, gdzie podobno straszy...

Dawny Żydowski sierociniec (dawniej osada Fabianka 6). "Żydowski sierociniec" to nazwa popularna, a oficjalna, według statutu, to "Internat dla Dzieci Żydowskich i Ferma w Helenówku, gm. Radogoszcz". Został on zatwierdzony przez wojewodę łódzkiego 16 lutego 1922 roku. Na jego bazie powstał w 1930 r. opisywany sierociniec. Pierwszym i jedynym jego dyrektorem do wybuchu II wojny światowej był Chaim Rumkowski, późniejszy Przełożony Starszeństwa Żydów w łódzkim getcie.

Źródło: http://www.paranormalne.pl/

Na zdjęciu: Budynek sierocińca przed wojną  Fot: Wikipedia
Odpowiedz
#21
   
Z tym okresem wiąże się niepotwierdzona informacja, o której można przeczytać w książce o Litzmanstadt Getto pt.: "Europa wg Auschwitz. Litzmanstadt Getto".
Relacja jednej z osób przebywających tam sugeruje, że Chaim Rumkowski miewał jakieś seksualne kontakty z podopiecznymi ośrodka. Jeśli byłoby to prawdą to przechyliłoby szale w dyskusji na temat: Czy Rumkowski był postacią pozytywną czy negatywną.

Źródło: http://www.paranormalne.pl/

Na zdjęciu: Chaim Rumkowski Fot: Dziennik Łódzki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości