Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Listy ze słoja - okupacja w Warszawie
#1
Witam Serdecznie,

Dziś zaprezentuję Wam przypadkowe znalezisko mojego znajomego, który prowadzi firmę remontowa w Warszawie.
Jakiś miesiąc temu przy gruntownym remoncie przedwojennego budynku pod schodami przy skuwaniu posadzki jego pracownicy odnaleźli słoik a w nim niestety nie złote monety a listy z okresu okupacji.
Listy i notatki są w b. dobrym stanie.

Znalazca pyta co może zrobić z takim znaleziskiem, komu przekazać?

pozdrawiam
kbus


Załączone pliki Miniatury
                                       
Odpowiedz
#2
kolejne zdjęcia


Załączone pliki Miniatury
                                       
Odpowiedz
#3
i ostatnie


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#4
Bardzo ładnie zachowane papiery. To mi bardziej wygląda na notatki z tajnych kompletów, bo tam są oceny. No i treść dość patriotyczna.
Prosto do Muzeum Warszawy
"Bunkrów nie ma, ale też jest zajebiście"
Odpowiedz
#5
Tak na zdjęciach słabo widać, ale z tych co przeczytałem nie widać by to były listy o szczególnym znaczeniu. Raczej szału nie robią. Nie wiem czy ktoś będzie nimi zainteresowany.
Odpowiedz
#6
<p>
(08-06-2020, 11:28)igi39 napisał(a): Niesłychane, że to wszystko mogło zachować się w tak rewelacyjnym stanie!

__________________________________________
https://www.neonail.pl/katalog/urzadzenia/
Igi39. Dlaczego mam wrażenie, ze jesteś spamerem? Te reklamy, to robisz bezinteresownie z dobrego serca?.
Odpowiedz
#7
Posprzątane panie kolego
Odpowiedz
#8
Cześć,
Wow, to naprawdę fascynujące znalezisko! Wydaje się, że znajomego spotkała niezwykła sytuacja. Jeśli chodzi o listy z okresu okupacji, warto najpierw zastanowić się nad ich historycznym znaczeniem. Być może są one ważnym źródłem informacji dotyczącym tamtego czasu.

Jednym z pomysłów jest skonsultowanie się z lokalnym muzeum, archiwum historycznym lub instytucją zajmującą się dokumentacją historyczną. Mogą oni zaoferować profesjonalną pomoc w przechowywaniu i badaniu tych listów. Możesz również sprawdzić, czy istnieją organizacje zajmujące się dokumentacją związaną z okresem wojennym, które mogą być zainteresowane takim znaleziskiem.
Pozdrawiam, Adam Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości