Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulica, która zniknęła - Przetwórcza
#1
Tytuł trochę na wyrost, bo teoretycznie ulica istnieje.

Teraz do rzeczy. Na Widzew-Wschód wprowadziliśmy się w roku 1980. Było jeszcze sporo bałaganu (gruz, piach) i co ciekawe w okolicach dzisiejszej SP 200 pozostało jeszcze kilka małych kamienic. Może raczej domków. Bardzo zaniedbane budynki bez kanalizacji i bez wody. Miałem jako dzieciak okazję przewrócić się tam do rynsztoka. Na powojennej mapie widać, że ulica była zabudowana i ciągnęła się aż od Rokicińskiej. W latach 80-tych pozostała tylko część przy dzisiejszej szkole. Jedyną pamiątką po zabudowie jest studnia, czynna do dzisiaj. Jest nowa, ale w miejscu starej z wahadłem.

Macie może jakieś zdjęcia lub inne informacje na temat tych budynków?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
   
Tak chyba wyglądało to miejsce w 1978 roku.
Źródło: http://geoportal.lodzkie.pl/imap/
Odpowiedz
#3
Ulicy nie ma ale jeszcze dziś można wytyczyć jej dawny przebieg. Idąc od Rokicińskiej w stronę zielonego osiedla
( mając dawną strzelnicę po lewej )  od czasu do czasu pojawiają się charakterystyczne , nie wysokie drzewa akacjowe ( grochodrzew) To są pozostałości po tej ulicy . Była nią obsadzona.
Odpowiedz
#4
(23-08-2016, 22:16)toperz0 napisał(a): Ulicy nie ma ale jeszcze dziś można wytyczyć jej dawny przebieg. Idąc od Rokicińskiej w stronę zielonego osiedla
( mając dawną strzelnicę po lewej )  od czasu do czasu pojawiają się charakterystyczne , nie wysokie drzewa akacjowe ( grochodrzew) To są pozostałości po tej ulicy . Była nią obsadzona.

Ciekawe, bo na rosyjskiej mapie z 87 roku Przetwórcza nie stanowi linii prostej z alejką, o której piszesz. Na zdjęciu ulica jest prosta.

   
Odpowiedz
#5
O ile mnie pamięć nie myli ulica była prosta.Mapa którą oglądamy pochodzi z okresu w którym dawna Przetwórcza już nie istniała. Poszukaj map z okresu przed wybudowaniem osiedla na Widzewie - wschodzie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości