Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt Wiączyń - sezonowe porządki.
#16
Kawał dobrej roboty zrobiliście :clap:
Odpowiedz
#17
resty napisał(a):a jak to sie odbyło możecie zobaczyć na fotkach
Wiedziałem, że mnie z tym wypiętym tyłkiem wstawisz :wypas:
Normalnie wiedziałem :lol:
Odpowiedz
#18
Ponieważ Toperz0 dał info tylko na forum zamkniętym stowarzyszenia pozwolę sobie tą informacje zamieścić na ogólnym:
W najbliższą sobotę planujemy dokończyć akcje porządkowania krzaczorów przed wejściem na cmentarz od strony parkingu.
Potrzebne poza chęciami samochody z przyczepkami , sekatory, grabie i tym podobne narzędzia.
Początek akcji o godzinie 9 rano- mile widziani nie tylko członkowie stowarzyszenia :-) :cwaniak: ale także inni forumowicze
Odpowiedz
#19
Cóż, tym razem odpadam. Pracuję na rano i nikt specjalnie nie będzie po mnie jeździł, kiedy już właściwie będzie po robocie. :-o
Poza tym, mam już popołudnie zagospodarowane.
Odpowiedz
#20
Myślę, że nikt mnie nie zlinczuję jak to napiszę w tym wątku. Dziś pojechałem sobie rowerem (z Głowna) na cmentarze w Witkowicach - Pustułce i Lesie Gałkowskim i z powrotem zahaczyłem o Wiączyń. Przy furtce wejściowej dzielnie wisi napis Naszej, jeśli mogę tak napisać, Grupy, czyli ,,Pamiętamy''...pod spodem ktoś dopisał długopisem ,,Tylko raz w roku bo wypalonych zniczy to już nie ma kto posprzątać''. Z jednej strony nawet się uśmiechnąłem na tę twórczość jakiegoś zirytowanego człowieka, a z drugiej trudno nie przyznać komuś racji...bo zniczy jest sporo wypalonych, niektóre pęknięte itd. itp. Tak chciałem tylko o tym napisać, nie denerwujcie się tylkoSmile Ze swojej strony zabrałem z terenu cmentarza dwie puszki po piwie i wrzuciłem do worka powieszonego przy wejściu. Ot, dobry uczynekSmile
Odpowiedz
#21
Też byliśmy dzisiaj z magnesem w Wiączyniu. Mieliśmy ochotę dopisać pytanie dlaczego tajemniczy "ktoś" sam tego nie zrobił. Chodziło o pozbieranie zniczy. Worek(kosz na śmieci) też my powiesiliśmy, żeby tacy komentatorzy mieli gdzie te zniczyki wypalone wrzucić. Wiem, że przez ostatni rok trochę zaniedbaliśmy Wiączyń ale to się zmienia. 2 czerwca 2012 następna "akcja Wiączyń". Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy. Zbiórka pod cmentarzem o godz. 9.00. Z narzędzi potrzebne głównie kosy spalinowe, grabie i sekatory. Przydadzą się też miotły. Do zobaczenia w Wiączyniu. Jeśli macie pytania dzwońcie do mnie na numer 501 078 104.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#22
A może po prostu "Projekt Wiączyń - sezonowe porządki"?
Odpowiedz
#23
Macie rację. Przyjąłem propozycję Xanadu i zmieniłem tytuł.Cool
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#24
Osobie która dodała ten tekst do naszej kartki chciałbym odpowiedzieć - to że okresowo wycinamy na cmentarzu zielsko i robimy porządki nie zobowiązuje nas do utrzymywania tam nienagannej czystości przez cały rok . Dbanie o miejsca pamięci jest zasranym obowiązkiem gmin oraz innych instytucji do tego powołanych. Ale w tym chorym kraju instytucje tego typu mają to głęboko w d.... i nikt im nic nie może zrobić.
Odpowiedz
#25
Możecie się określić kto będzie i czy możemy liczyć na kosy spalinowe?
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#26
Będę z kosą. Przydał by się jeszcze ktoś, bo obszar do koszenia spory.
Odpowiedz
#27
Panowie, dajcie z siebie wszystko, ponieważ popołudniu Waszą pracę skontrolują i oceniąWink niespodziewani goście.
http://www.52.lktk.pl/sites/all/files/20...sobota.jpg
Gałkówek - Raj dla Eksploratorów
http://www.galkowek.pl/
Zapraszam
Odpowiedz
#28
Piszę sie na 60%,niestety z narzędzi pracy posiadam tylko takie rozkładane grabie....
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#29
A przewidują oberwanie chmury? Dla pewności zanim wyjedziecie z domu możecie do mnie przekręcić, 501 078 104. Jak na razie akcja aktualna.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#30
Sprzątaliśmy, sprzątaliśmy...i końca nie widać. Gdyby było nas o parę osób więcej i trochę sprzętu specjalistycznegoSmile więcej, to byśmy zrobili...więcejBig Grin. Koniec żartów. Było nas tyle, że chyba nikogo nie pominę. Na początek podziękowania dla Oli, która przeczytała na naszej stronce o porządkach i postanowiła się przyłączyć. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś zarejestruj się na forum abyśmy nie stracili kontaktu. Dalsza lista obecności: Magnes, Dziku, Resty. Bartek, Szczęściarz Antoni.
W czasie prac odwiedziły nas grupy z Towarzystwa Przyjaciół Łodzi i rajdu rowerowego pod dowództwem Dominika Trojaka z Gałkowa.
Pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy domagali się sprzątania cmentarza, op... nas za stan nekropolii itp. Klepać w klawisze, spacerować jest łatwo ale schylić się, żeby podnieść papierek to już wyczyn ponad siły tych osób.
W każdym razie projekt na nowo nabiera tempa i możecie się spodziewać w tym roku pospolitego ruszenia aby kontynuować prace w Wiączyniu.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości