Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawy budynek w Emilli
#1
Witam. Ostatnio, właściwie przez przypadek natrafiłem na taki oto budynek stojący w Emilii koło Zgierza. Czy ktoś może zna historię tego budynku lub mógłby przybliżyć jego wiek. Załączam obrazek
[Obrazek: 3991d999afa0.th.jpg]
Odpowiedz
#2
Przepraszam, ale zadam głupie pytanie:
Każdy budynek drewniano-murowany musi być w jakiś sposób szczególny?
Ot, coś pośredniego między chawirą z lat 50-tych, a częściowo odrestaurowaną/odbudowaną - po wojnie - willą sprzed okresu.
Może, gdybyś sfotografował w nim jakiegoś ducha, to MOŻE by się coś tam, kiedyś tam usłyszało, ale tak... ?
Odpowiedz
#3
Lata 30 ubiegłego wieku
Odpowiedz
#4
Może gdybyś dodał dokładniejszy adres np Emilia nr 39 to komuś by się coś mogło skojarzyć, a tak cóż... budynek jakich tysiące w Polsce. Szczególnie w okolicach większych aglomeracji.
Op.
Odpowiedz
#5
Budynek znajduje się po prawej stronie "jedynki" jadąc od strony Łęczycy. Pierwszy zjazd za rondem, trzeba wjechać kawałek w las.
Odpowiedz
#6
Kiedyś kierowca z którym jechałem mówił mi że w lesie w Emilii jest budynek opuszczonego szpitala psychiatrycznego w którym straszy :mrgreen: , uśmiałem się :-D ... ale teraz zaszczepiłeś mi wątpliwościTongue (oczywiście nie do tego że straszy :-D )
Odpowiedz
#7
Ale to nie ten budynek chyba?
To raczej za małe na szpital...
Coś niecoś na jego temat jest tutaj:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=11533">http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=11533</a><!-- m -->

No i przy okazji - coś mi się obiło o szpitalu w Rosanowie, ale to ani chybi to samo...
urban post mortem
Odpowiedz
#8
Xanadu ma rację. Typowa willa letniskowa. W okolicy jest/było kilka podobnych domów. Jeśli Cię to tak ciekawi sprawdź w gminie kto jest właścicielem, ewentualnie zapytaj miejscowych.
Materiał na opencaching świetny. Nie wiedziałem, że nasz kolega ma inklinacje satyryczne :wypas: .
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#9
Willa to pryszczyk, same śmiecie i gazety w środku... ale ten szpital jest za**biaszczy :wypas: zwłaszcza blok b (szpitalny). Zatem my też mamy swoje Owińska :-D
Odpowiedz
#10
ByCoo napisał(a):Zatem my też mamy swoje Owińska :-D
Co macie? :dontgetit:
Odpowiedz
#11
Owińska pod Poznaniem, ze zdjęć wygląda ciekawie.
Natomiast samemu szpitalowi bliżej do Zofiówki...
A co da samej willi w EMILII - dziś spotkaliśmy w środku podejrzanych osobników, więc eksploracja nie udała się.
Roznosił się zapach kadzidełek i jak nas usłyszeli to się przyciszyli, heh
urban post mortem
Odpowiedz
#12
Takie opuszczone budynki też są fajne często można w nich znaleźć jakieś starocie.
Odpowiedz
#13
No na pewno!
Udało mi się tylko zaglądnąć do środka - i widziałem sporo ciekawych rupieci.
Ale nie właziłem bo to podejrzanie wyglądało...
Na tyle miejsc odwiedzonych to pierwsze takie spotkanko ;-(
urban post mortem
Odpowiedz
#14
Panowie, czy nie odnosicie wrażenia, że odbywa się tutaj bicie piany !!!
L.
Odpowiedz
#15
Nie wiem, co dokładnie masz na myśli, ale już wyżej/wcześniej wydawało mi się, że wątek się nieco wyeksploatował...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości