Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lista poległych Niemców w Bitwie pod Łodzią
#1
Staram się ustalić personalia (prawdopodobnego) żołnierza niemieckiego wywodzącego się z Kujaw, który zginął pod Łodzią w 1914r. Dokładny opis co, i jak udało mi się ustalić znajduję się na stronie http://korzenie.org/epitafium/

W wielkim skrócie chodzi o kapitana 94PP, który urodził się w 1871r. zmarł w 1914. W imieniu (być może jako druga, trzecia) znajduje się litera T (Otto ?), nazwisko kończy literami ER.

Pozdrawiam, Michał michal@korzenie.org
Odpowiedz
#2
Jeżeli ciało tego żołnierza zostało przeniesione do (zakładam) rodzinnej miejscowości to mógł on pochodzić ze znanej rodziny. Próbowałeś ustalić nazwisko od tej strony?
Skąd pewność że chodzi o 94 Wielkoksiążęcy Saski Pułk Piechoty z Jeny?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
Co się nie zgadza. W wieku 23 lat zostaje kapitanem ???
L.
Odpowiedz
#4
Dziękuję za odpowiedzi.
Próbę identyfikacji dokonałem tylko poprzez odczytanie tablicy - co doprowadziło mnie do Łodzi 1914.
1. Próbowałem ustalić nazwisko porównując je z ważniejszymi niemieckimi rodzinami - bez rezultatu. W 1914r. w bitwie pod Dęblinem poległ Tycho von Wilamowitz-Moellendorff ale jego grób jest na rodowym cmentarzu w zupełnie innym miejscu.

2. Nie mam żadnej pewności że chodzi o 94PP Smile To tylko domysł i próba powiązania znajdujących się w jednej linii (h)aup(tmann) i (....)94

3. Młody wiek wydaje mi się też podejrzany, ale może była to nominacja pośmiertna. Jeśli rzecz jasna była w owym czasie możliwa.

Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości