Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kępa Wyszogrodzka - Poszukiwania śladów olendrów 26.04.2015
#1
Witajcie,

Informacyjnie:

Z naszej strony byli obecni:

Kbus, Zając, Sarmata, Dentysta

W niedzielę 26.IV. na zaproszenie prezesa MSHE Roberta Wyrostkiewicza braliśmy udział w poszukiwaniu śladów osadnictwa olenderskiego.

Zakres działań obejmował największą wyspę w okolicy Wyszogrodu.

   

Wyspa niemal dziewicza, przepiękne starodrzewia, przyroda nietknięta ręką człowieka, masa dzików i zwierzyny.

Na wyspę dostaliśmy się motorówką Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszogrodzie.
Na kępie znajdują się ślady budynków, sadów i pól. Znaleźliśmy liczne sprzęty rolnicze, mile spędziliśmy czas przy ognisku i wróciliśmy do domu w strugach deszczu. Wyjazd bardzo udany a muzeum w Wyszogrodzie zdobędzie kilka ładnych eksponatów.

Kolega Resty, który oczywiście był obecny zebrał zdjęcia z wyprawy:

Link to chomika klubu Eksplorer

Pozdrawiam
kbus
Odpowiedz
#2
Kto to Dentysta? Bo chyba nikt z Grupy Łódź.
Odpowiedz
#3
Gratuluję wyprawy. Żałuję , że nie mogłem być obecny , ale nie jestem członkiem klubu Eksploler. W rozmowie ze mną kolega Resty wyraźnie zaznaczył , że jest to impreza zamknięta tylko dla członków klubu. Jeszcze raz gratuluję.
Odpowiedz
#4
Dentysta to Maciek Big Grin impreza nie była dla żadnych członków klubu Eksplorer tak więc jak nie wiesz to nie pisz pierdół.Uczestniczyć mógł każdy chętny do pomocy nie była to jakaś elitarna impreza dla wybrańców Witek wiedział że jedziemy i jeżeli chciałeś jechać to mógł ci o tym powiedzieć.Dzwoniłem po ludziach bo mieliśmy wolne miejsce w samochodzie po piątej odmowie odechciało mi się dzwonić dalej i pojechaliśmy w czterech.
Odpowiedz
#5
Serdecznie ci dziękuję Kaziu za dalsze sianie fermentu między mną , grupą czy reaktywowanym klubem.
Dla przypomnienia powiedziałem ci że dla klubu Eksplorer mamy zarezerwowane 5 miejsc i z uwagi na przeprawę przez Wisłę Robert chciał żeby więcej nikogo nie werbować mimo że od nas chciało jeszcze kilka osób pojechać..
O tym że Sarmata z ekipą się wybiera też ci powiedziałem chyba że nie dotarło.
Więcej w temacie nie chce mi się już pisać bo mam teraz inne kłopoty na głowie o czym też zresztą doskonale wiesz.

Do Sarmaty ,dla sprostowania kolega Maciek ma ksywke Wielki Obiadda ( z forum P.S.)
Dentysta czyli Jacek to był nasz sponsor na zlocie 2011 który zapłacił nam za autokar dla zlotowiczów
Odpowiedz
#6
Hej. To była i jest nadal akcja MSHE na którą zaprosiliśmy najlepszych na świecie przyjaciół z Łodzi, czyli Was (jeden samochód od Restyego i jeden od Sarmaty) 10 osób. Chyba jednak jak widzę chętnych było więcej, ale nie wiedziałem jak wyglądają możliwości transportu na wyspę itd. I faktycznie, łódką OSP pod prąd trwało to na raty bardzo długo. Liczymy, że następnym razem będzie tramwaj wodny i poszukiwania z rozbiciem obozu na noc na wyspie. Wasze dwa stowarzyszenia są zawsze mile widziane! Dziękujemy za wsparcie obu Waszym fajnym grupom! Drugie podejście pewnie za dwa lub trzy tygodnie.
Odpowiedz
#7
Dla mnie to on jest dentystaBig Grin
Odpowiedz
#8
Drogi Witku nie sieję fermentu , ani nigdy nie siałem , między tobą a nikim innym. Jestem daleko od Łodzi i nie interesują mnie Wasze podchody. Jak uporasz się ze swoimi sprawami rodzinnymi , to zadzwoń - wyjaśnimy sobie wszystko (mam nadzieję). I proszę nie pisz publicznie nieprawdy. Jestem stary , ale sklerozy jeszcze nie mam.
Pozdrawiam
Kazik
Odpowiedz
#9
Kaziu , impreza zamknięta dla ... , a zamknięta lista wyjazdowa to dość duża różnica.
Rozmawialiśmy w przeddzień wyjazdu prawie 20 minut o różnych sprawach i Wspominałem ci też o pewnej inicjatywie która ma być wyłącznie dla klubowiczów z uwagi na ograniczenia przestrzenne - może te dwie sprawy źle skojarzyłeś .
Co do ostatniego Wyszogrodu wyraźnie mówiłem że jedziemy na zaproszenie MSHE a nie że to nasza impreza.Znacie mnie wszyscy na tyle dobrze że wiecie że podczas jednej rozmowy przekazuje różne niezwiązane ze sobą informacje o różnych sprawach i stąd przy złym połączeniu tych informacji mogą wychodzić takie chocki-klocki
Zresztą przeczytaj z dystansu ten swój wpis i sam oceń czy w ten sposób sformułowany post nie jest sianiem fermentu między znajomymi.
Patryk sie od razu oburzył i słusznie bo to nie była nasza impreza , ale otwarta też nie była co potwierdził Robert . Emaile o akcji dostały tylko niektóre osoby i stąd uzgodnienia przed wyjazdem ile osób można ze sobą zabrać i brak info na forach ogólnodostępnych.
Normalna sprawą jest też że skoro należę do klubu Eksplorer to klubowicze będą mieli pierwszeństwo we wszelkich wyjazdach które organizuje.
Na Brzeziny do Radka lista była otwarta dla wszystkich chętnych i tam decydowała kolejność zgłoszeń a nie przynależność klubowa.
Odpowiedz
#10
Witek przestań pisać na forum ogólnym , po prostu zadzwoń do mnie i wyjaśnimy sobie wszystko. Cały czas uważam Cię za swojego przyjaciela i chciałbym aby tak pozostało. Co do eksploracji wyspy w Wyszogrodzie to szczerze przyznaję , że mam żal że mnie tam nie było. Ale trudno. Może miałeś rację mówiąc , że jak zostanę "wolnym strzelcem" to nikt mnie nie zaprosi na wspólną akcję.
Kazik
Odpowiedz
#11
Kaziu , w poście #3 zacząłeś publicznie niepotrzebną dyskusję wywołując mnie do tablicy więc uznałem że należy sie innym słowo sprostowania i wyjaśnienia .
Jeśli jakieś niedomówienia powstają publicznie tak też trzeba je wyjaśnić żeby była czysta sytuacja.
Chyba że na wzór "kelnera" zaczniemy się nagrywać że by jeden drugiemu mógł udowodnić co zostało powiedziana - a chyba nie o to chodzi.
Więcej już w tym temacie nie zamierzam pisać czy się z tobą licytować , na naszym zebraniu byłeś , założenia i sposób działa znasz .
Czyli pierwszeństwo mają klubowicze ,a jak jest możliwość wtedy robimy nabór do akcji czy wyjazdu poza klubem na forum otwartym czy innych mediach .W przypadku Wyszogrodu zainteresowane było na tyle duże że od nas nie wszyscy chętni mogli pojechać .
Odpowiedz
#12
Witku widzę , że pijar własnej osoby jest dla Ciebie ważniejszy od przyjaźni. Zakończmy tą nieszczęsną dyskusję. Idź swoją drogą. Ja idę idę swoją.Powodzenia.
Kazik
Odpowiedz
#13
Bez nerwów panowieSmile. Inicjatywa fajna z tymi poszukiwaniami. będzie jeszcze coś w tym kierunku organizowane?
Odpowiedz
#14
Super inicjatywa. Zawsze marzyłam o byciu prawdziwym poszukiwaczem. Niestety jestem tylko entuzjastką historii.
Odpowiedz
#15
Z tego co wiem to ten sam organizator ciągle coś tworzy w Wyszogrodzie...

kbus
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości