Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akt Notarialny I wypis
#1
Witam.Mam małe pytanie dotyczące w/w.
Otóż Akt o którym piszę pochodzi z 1930r,dotyczy on ludości niemieckiej która zamieszkiwała pewne tereny naszego województwa.
Po wojnie zostali oni wysiedleni na zachód(NRF).
Glowny wlaściciel ziem nie żyje,jego krewni tak.
Czy Akt ten ma jakąś moc prawną?
Jeżeli coś żle sformułowałem to przepraszam.
Pozdrawiam
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#2
Niestety tak, ale zależy co ów akt notarialny stwierdza. Jeśli własność nieruchomości i obawiasz się, ze spadkobiercy właściciela będą próbowali odebrać nieruchomość, To Twoje obawy są uzasadnione.
Jagodowy
Odpowiedz
#3
Akt obejmuje własniość ziemi cyt.osiemnaście morgów z budynkami.
Postaram się zrobić jakieś zdjęcia ew.skany,ale to w póżniejszym czasie.
Akt ten został sporządzony w kancelari notarialnej w Łodzi przy ulicy Pomorskiej 13 d.Średnia.
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#4
Tak można zarobić miliony :lol: Zarabiać miliony i jeszcze puścić na giełdę :cenzura: Ludzie co się z wami dzieje :-(
Odpowiedz
#5
Przepraszam kolego Gucio,pytałem w temacie o ważniość tego dokumentu i tyle.
Nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia,to nie pisz.A swoje sugestie pozostaw dla siebie :baby:
To taka moja osobista prośba.
Acha,i nie oceniaj ludzi według swojego widzimisie,to trochę nie w porządku.
Pozdrawiam serdecznie
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#6
Proponuje powrócić do sedna sprawy.Gucio powstrzymaj emocje.Ta emotka na dzień dobry pod tytułem:cześć menelu.Była całkiem niepotrzebna.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#7
Na podstawie dokumentu potwierdzającego prawo własności możesz dochodzić zwrotu zawłaszczonej w po II WŚ nieruchomości. Droga długa i żmudna ale jest już kilka wyroków w tej sprawie. M.in. Kancelaria Premiera musiała zwrócić dworek, który został wraz z otaczającym go gruntem ornym rozparcelowany w latach 40-tych na mocy Dekretu PKWN.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rp.pl/artykul/137244,376791_Spadkobiercy_przejmuja_zamki__dworki_i_parki.html">http://www.rp.pl/artykul/137244,376791_ ... parki.html</a><!-- m -->
Op.
Odpowiedz
#8
Z całym szacunkiem dla bywalców - to forum chyba nie jest najlepszym miejscem na roztrząsanie kwestii prawnych. Od tego są prawnicy. Mówię tak ponieważ ważne jest nawet kiedy owi właściciele zostali wysiedleni.

Pijoter.
Odpowiedz
#9
Forum służy dyskusji,nieprawdaż?Osoby których dotyczy ten Akt,zostały wysiedlone ok.1944.
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#10
Zdania nie zmienię i uważam że takie pytania ubliżają temu forum . (porada u prawnika od 50 zł w górę - weryfikacja ceny przez allegro - bezcenna)
Odpowiedz
#11
Panowie!!!!Bez przesady.Jeśli padło pytanie i jest ktoś zainteresowany by udzielić na nie odpowiedzi to nie ma problemu.Tym bardziej iż poruszana jest kwestia dokumentu z 1944 roku a nie kwitu z kasy fiskalnej roku bieżącego.Proszę o konstruktywne odpowiedzi w temacie a nie dywagacje odnośnie samego pytania.Nikt nie każe czytać wszystkich postów od deski do deski.Pozwólcie iż "repertuar" tematowy pozostanie w naszej gestii.

Pozdrawiam
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#12
akt nie musi być ważny
na pomorskiej 21 jest sąd ksiąg wieczystych sprawdź czy jest tam księga wieczysta nieruchomości lub w sądzie odpowiednim dla położenia nieruchomości
może wiele wyjaśnić księgi są jawne
księgi może nie być nie zawsze je prowadzono

jest jeszcze opcja zasiedzenia przez obecnego użytkownika

bez prawnika się nie obejdzie znaczenie może też mieć czas kolejność wniosków
Odpowiedz
#13
Nie koniecznie Pomorska 21, piszesz że teren województwa łodzkiego czyli gdzie?
I myślę że niestety jeśli zostali wysiedleni przez Państwo Polskie jako obywatele III Rzeszy bo prawdopodobnie podpisali Volkslistę to dokładnie nie pamiętam jaki akt prawny to regulował, ale nie mają szans na odzyskanie. Szczególnie jeśli byli obywatelami RP i zrobili jak wyżej
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#14
Napisz dokładniej możesz na priva to postaram się odpowiedzieć na intersujące Cię kwestie
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości