Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Droga........
#1
....Przemierzając starą drogę wijąca się piaskiem pomiędzy polami....staram się dostrzec jej kres....jak każda droga powinna prowadzić do celu.....siadam na kamieniu...zaczerpnięty w dłoń piasek przesypuje się pomiędzy palcami jak ziarna w klepsydrze mego życia.... rosochate wierzby pochylają się nad cieniami dawnych ludzi....słońce w zenicie....błękit nieba.....zima umyka w mrok....Zakładam słuchawki...przekręcam włącznik......idę tam gdzie drogi kres.....


Załączone pliki Miniatury
                               
Odpowiedz
#2
Panie kochany one Ci same takie czyściutkie wyskakują czy to wcześniejsze znajdy?
Odpowiedz
#3
Witam
Na tej piaszczystej drodze wychodzą monetki w takich stanach-a bywały też lepsze-zwłaszcza denary rzymskie-jednego z tych denarów mam w swoim awatarze.Wyjątek stanowi ta jedna mała mosiężna klamerka-musiałem ją na chwilkę prądem potraktować-się skleiła z jakimś kawałkiem żelaza.Ogólnie z tamtego terenu wyskakują piękne stany-a i trupy monetek i inne połamańce też się trafiają-zwłaszcza często są połamane drobne monetki Księstwa Oleśnickiego-używali do ich bicia jakieś specyficznej blachy.
Pozdrawiam

Dariusz
Odpowiedz
#4
(06-03-2015, 00:43)Gladius55 napisał(a): ....Przemierzając starą drogę wijąca się piaskiem pomiędzy polami....staram się dostrzec jej kres....jak każda droga powinna prowadzić do celu.....siadam na kamieniu...zaczerpnięty w dłoń piasek przesypuje się pomiędzy palcami jak ziarna w klepsydrze mego życia.... rosochate wierzby pochylają się nad cieniami dawnych ludzi....słońce w zenicie....błękit nieba.....zima umyka w mrok....Zakładam słuchawki...przekręcam włącznik......idę tam gdzie drogi kres.....

Wzruszyłem się ! Zima, ten piasek między palcami, siedzenie na kamieniu .....
Proszę uważać na zdrowie.
pozdr. L
Odpowiedz
#5
Panie --zima to chyba w ŁodziConfused
Tu nad Baryczą już od 3 tygodni żurawie trąbią-i jest pięknie cieplutko-w zeszłym roku była jeszcze fajniejsza pogoda.Sezon poszukiwawczy w pełni-prawde mówiąc nie skończył się ten zeszłorocznyBig Grin
P.s
Wielkie dzięki za troskę o moje zdrowieBig GrinBig GrinBig Grin
Odpowiedz
#6
Gladius przepraszam , że zapytam , ale oprócz poszukiwań Ty poeta jakiś jesteś? Taki romantyczny , rzewny wstęp. Rzadko w dzisiejszych czasach się spotyka. Co by nie było - DARZ DÓŁ.
Passy
Odpowiedz
#7
Witaj
Ja tak postrzegam świat w tych moich magicznych miejscach-z dala o tego całego sk...wa życia codziennego
Trzym się
Odpowiedz
#8
Odechce się poezji jak od tych kamieni wilka załapie Smile
Ehh szczęśliwy ten co czasu nie liczy
Odpowiedz
#9
Co wilka ---to słyszałem od znajomego ,że było info w tv--że jakowyś wilk grasuje w okolicach Łodzi-lub też w samej Łodzi.
Odpowiedz
#10
W poemacie jest wyraźnie mowa o zimie. No nie wiem co o tym sądzić…. bo,
„Słońce w zenicie …..” To może być gdzieś tylko pomiędzy zwrotnikiem Raka i Koziorożca, ….tylko gdzie tam zima.!!!
A jeszcze jedno „…. zima umyka w mrok. Zakładam słuchawki …..”
Na litość boską Kolega tak eksploruje po nocy. Toż kolegę mogą wziąć za złodzieja i kijami obić. Wink
L.
Odpowiedz
#11
Widzę że zdobyłem już pierwszego wielbiciela-nie co krytycznego-ale jednak się zainteresował tym co napisałem--może by tak faktycznie zamienić łopatę na pióroBig GrinBig GrinBig Grin
Na ten przykład takie pióro pawie-jak by nie szło pisanie,to bym sobie mógł je zawsze wetknąćBig GrinBig GrinBig Grin
Mam do Szanownego kolegi Leszka prośbę taką małą-czy w międzyczasie znalazł by kolega chwilkę na identyfikacje mojej monety?
Będę wielce wdzięczny
Moneta wybita w srebrze-średnica 19mm
Ps. Dziękuje za wnikliwą analizę tekstuBig GrinBig GrinBig Grin
Czekam na info na temat tej monety.

Życzę miłego-spokojnego dzionka

Dariusz


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#12
Niestety nie pomogę, na numizmatyce się nie znam. Prawdę mówiąc na poematach lirycznych, czy filozoficznych, czy jakiś innych też nie. Proszę więc nie brać moich uwag na poważnie.
Pozdrawiam serdecznie.
L
Odpowiedz
#13
Witam
Przecież ja to traktuje jako zabawę ---i mam nadzieje że kolega równieżBig GrinBig GrinBig Grin
Miałem nadzieje że się to forum jakoś ożywi--że w jakiś sposób uda się ludzi wciągnąć w dyskusje na tematy różne,i przeróżne.Stąd te moje posty--a tu jest jak na stypie u wujka FrankaConfused
Odpowiedz
#14
Rudolf II Habsburg Smile

dopiero za drugim razem ją namierzyłem.
Liczę na to Gladius że wiedziałeś co to jest a jedynie zagadkę nam zadałeś.
Jutro postaram się wrzucić coś do identyfikacji czego długi czas mi się nie udało.
Odpowiedz
#15
Witam
Co do tej monetki-to się z szanownym kolegą nie zgodzę co do emitenta,
nie jest to moneta Rudolfa II-go -proszę zwrócić uwagę na tarcze herbowe na monetach Rudolfa-Mamy dwa lwy,i pola z pasami,na badanej monecie mamy dwa lwy,ale zamiast pól z pasami mamy wzór skośnej szachownicy-czyli pachnie już klimatami Bawarskimi--mamy już trop,idąc dalej--w centralnej części tarczy herbowej na nonetach Rudolfa widnieje herb Habsburgów--na naszej monecie w części centralnej tarczy herbowej widnieje lew kroczący w lewo -a taki lew to godło Bawarskiej prowincji Veldenz.Teraz popatrzmy co się znajduje się po bokach naszej tarczy herbowej-są to dwie cyfry 8--mamy rok emisji 1588.
Po podsumowaniu naszych dociekań --mamy już emitenta tej monety
Jest to moneta Bawarska o nominale 1/2 Batzena-czyli dwa Krauzery
Emitentem jest Georg Johann(1544-1592)

Pozdrawiam

Dariusz

Ps.Proszę też zwrócić uwagę na tytulaturę w legendzie awersu tej monety.
Mamy pierwsze litery GE następnie IO-to rozwiewa ostatecznie wszelkie wątpliwości co
emitenta tej monety.

A tak wygląda ta moneta w stanie łatwiejszym do identyfikacji.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości