Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powitanie i standardowa prośba
#1
Chciałbym się przywitać i, jak to żółtodziób, zadać pewnie znienawidzone przez Was pytanie, z czym do lasu?

Od paru dni czytam i analizuję, oglądam zwłaszcza filmiki na YT relacjonujące poszukiwania i jako że jestem elektronikiem najpierw naszła mnie myśl zbudowania czegoś samodzielnie... na szczęście szybko minęła.

Po przeszukaniu kieszeni mogę wysupłać na pierwszy sprzęt max tysiaka, więc szału nie ma. Nie ma na żadnym forum wykrywacza, który w tej cenie byłby jednoznacznie polecany, poza może Garretami 150/250, ale i one mają swoich przeciwników.

Ponieważ wystarczy mi analog (bo wydaje mi się, że ze sprzętem bez monitorka i lcd jakoś się zrozumiem), wyciąganie w pierwszym sezonie polmosów i gwoździ raczej mnie nie zniechęci, na rycerzy w metalowych zbrojach pochowanych 2 metry pod ziemią nie liczę, bardziej mnie ucieszy odznaka, moneta a jeszcze bardziej bagnet lub chociaż podkowa... to jakoś mnie ciągnie ku Prospectorowi 2. To co widać jak pracuje w terenie na YT mnie przekonuje, w miarę spora cewka, pełen analog i nienajgorsze opinie jakoś mnie do niego zachęcają. Jest sporo opinii, że to archaiczny sprzęt i że cena jak za analoga jest kosmiczna (równy tysiak w tej chwili), ale nikt nie pisze merytorycznie dlaczego jest zły...?
Czy ktoś może mi pomóc podjąć decyzję, bo dziś już przez sen z nim łaziłem...

Pozdrawiam
Grzegorz.

Ps. Przepraszam, że takie długie wyszło...
Odpowiedz
#2
Wykrywacz metali to bardzo osobista wbrew pozorom sprawa i każdy ma inne gusta. Prospector 2 to typowy gałkowiec dobry na militaria i monety,Lata temu pewien kolega sam robił wykrywacze na rurach od odkurzacza i fragmentem kuli inwalidzkiej Smile Pierwszy wyjazd w teren i wpadło tyle fantów że nie było się jak zabrać. Ludziska latają z chinolami po 200pln i też coś tam znajdują. Dzisiaj rządzi elektronika i lobby producentów bóg wie czego. Tak naprawdę to podstawa- dobre miejsce później szczęście a na końcu sprzęt. Z jednym mogę się zgodzić, dobry sprzęt ułatwia życie. I na koniec zapamiętaj jedną rzecz, nad morze dojedziesz zarówno mercedesem, jak i dużym fiatem Wink Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Dziękuję za wypowiedź, choć trochę mnie zbiła z tropu Smile Huh
Odebrałem to tak:
- Czy Prospector 2 jest OK?
- Kwestia gustu, (...) np. kolega robił na rurach od odkurzacza (...) inni latają z chinolami po 200zł (...) i też fanty wpadły.

Zaczynam trochę się miotać i wątpić, czy 1000pln to nie za duża kwota skoro ten sprzęt dość łatwo porównać do w/w przypadków. Bardziej liczyłem na cos pocieszającego w stylu: archaiczny ale porządny, trudny w obsłudze, ale idzie się z nim dogadać itd... Czy ktoś z ŁFE biega z Prospectorem 2, czy byłbym dziwolągiem na naszym terenie?
Odpowiedz
#4
Od paru lat nie biegam już z kanarkiem, więc o dzisiejsze cuda niech wypowiedzą się bardziej kompetentne osoby ode mnie.Twierdzę również że tak naprawdę wykrywacz jest tylko dodatkiem (bardzo ułatwiającym) do poszukiwań. Nie wiem jak teraz ale kiedy ja biegałem po polach to na wyjazdach najważniejszym miejscem do poszukiwań (oczywiście przed wyjazdem lektura map itp.) była miejscowa informacja turystyczna, czyli miejscowy sklep z napitkami gdzie za małego granta w postaci płynnej tubylcom rozwiązywał się język Smile i szliśmy w miejsca mlekiem miodem spływające Tongue
Odpowiedz
#5
Ja mam wstępnie wytypowaną okolicę niedaleko domu - pierwsza miejscówka to teren byłego folwarku, obecnie teren a'la parku.
Druga to tereny gdzie niegdyś stały zabudowania należące do hrabiego znanego herbu, obecnie łąka i trochę gruzu. Trzecia (najtrudniejsza) bo tam ewentualne fanty mogą być na dowolnych głębokościach to długi wał z nawiezioną ziemią z wykopów w centrum Łodzi - z budowy drogi bodajże w latach 70-tych. Może i tam są fanty, ale pewnie na głębokościach 10cm-300cm... więc groch z kapustą. Do tego przy okazji wakacyjnych pobytów chciałbym pospacerować po podlubelskich lasach, trochę lasów mazurskich, i tydzień z dziećmi na plaży. Sam nie wiem, czy i czego mogę się tam spodziewać, a już zupełnie nie wiem z czym się tam wybrać...
Odpowiedz
#6
Sprzęt jest bardzo ważną sprawą.Nie wyobrażam sobie znajdowania monet lub drobiazgów przy pomocy chinola,co najwyżej puszki po piwie i grube kawały żelaza.O Prospectorze się nie wypowiem bo go nie znam,ale spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami.Uwierz mi że wyciąganie gwoździ cię zniechęci , nie wyobrażasz sobie ile drobnego żelastwa i kapsli potrafi zalegać w ziemi.Jeśli interesują cię monety,guziki i inne drobiazgi to lepiej już chyba kupić ace250,F2 lub teknetiksa.Jeśli nie boisz się wtórnego rynku i masz ograniczony budżet to powinieneś trafić jakąś proximę lub optimę.
Odpowiedz
#7
WitajRolleyes

Co do wykrywaczy to nie znam nikogo kto używa Prospectora 2 a trochę się tułam po naszym kraju.
Opinie też ma nie ciekawe.
Poszukaj raczej coś ze stajni Rutusa, na początek używany powinieneś trafić niedużo drożej niż 1000zł a sprzęt konkretny.
Odpowiedz
#8
Ok - dziękuję za porady. Zacznę się rozglądać za czymś co poleciliście. Po co wyważać otwarte drzwi, lepiej kupić coś sprawdzonego.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#9
Możesz też szukać Tesoro Cibola. Ciekawa zabawka a może do 1000 znajdziesz. Z tego co wiem to chyba Laser jest jego bratem wydanym pod tą nazwą na rynek brytyjski.
Nawet sciurany Rutus Solaris będzie lepszy od tego Armanda.
Najlepiej jak coś znajdziesz zapodaj link i czekaj na naszą odpowiedź.
Odpowiedz
#10
Ok, obiecuję konsultować - dzięki za chęć pomocy. Smile

Choc widzę, że podwojenie budżetu byłoby wskazane... - obawiam się, że jak podniosę poprzeczkę do 1.800-1900zł to pojawią się głosy "dołożysz jeszcze 300 i masz X, albo dozbieraj kolejne i 200 poluj na Y" Smile Tym sposobem dojdziemy do georadaru za 100tysi Smile
A Rutus Argo v3 z cewką DD29 ? Mogłbym się finansowo do niego przymierzyć, gdyby może na jakieś raty rozłożyć? Sprawdzę jakie są możliwości - ktoś już może próbował rat na Al...ro? Albo może producent ma sprzedaż ratalną?

O ile wogóle wybór wykrywacza jest dobry...? Znowu posiłkowałem się filmikami z wypraw i tam Argo dawał radę. Choć znowu na forach roztrząsaja czy nie lepsza Optima... I tak wkółko. Muszę wziąć też pod uwagę możliwość jak najkorzystniejszej odsprzedaży gdyby żona zagroziła rozwodem że mnie finansowo z hobby pogięło... Smile A najłatwiej chyba spieniężyć Garreta...




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#11
Tak w skrócie jeżeli wolisz grubsze fanty i grubszą drobnicę to Argo.
A jak tylko drobnicę i cienkie sreberka to Optima.
Ciekawym rozwiązaniem jest Proxima, podobny wykrywacz do Argo ale ma jeden filtr,dobry tryb statyczny i jest nieco wolniejszy, ale dla początkujących bomba.
Odpowiedz
#12
Nie wiem na ile ten film jest wiarygodny, ale wynika z niego, że Argo przyzwoicie radzi sobie z monetami nawet na sporych głębokościach... :

http://youtu.be/yBckOXszCRw


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#13
http://allegro.pl/tesoro-vaquero-oslona-...46620.html

http://allegro.pl/rutus-proxima-ver-3-0-...48903.html

Zerknij na coś w ten deseń
Odpowiedz
#14
W marcu prawdopodobnie będę miał trochę sprzętu który będzie można wypożyczyć , nie będą to jakieś wyszukane modele bo na to też nie mam tyle kasy ale coś z tańszych modeli Garretta , Tekneticsa czy Minelaba się znajdzie z Rutusa ewentualnie Optima.
XP czyli m.in. Deus nie wcześniej niż we wrześniu ,teraz jedynie do zakupu .
Armandów , czy PenElektronik na stanie od ręki nie mam bo te ściągam tylko na zamówienie.
Jak nie masz ciśnienia z zakupem to poczekaj z tydzień - dwa aż sie u mnie sprawa z takim sprzętem do wypożyczeń wyklaruje.
Co do rat na allegro to kliknik w "kup na raty" i zostaniesz przekierowany do kalkulatora, po kliknięciu jeszcze nie dokonujesz zakupu.
Kilka sprzętów tak sprzedałem ale to już sprawa między kupującym a PayU , sprzedający dostaje po prostu gotówke na konto.
Odpowiedz
#15
Ok, poczekam. Nie znam nikogo, kto by wykrywacz miał i dał chociaż na chwilę "potrzymać", a kupowanie na podstawie opinii w necie to loteria. Byłem dziś w sklepie z militariami na Rzgowskiej, ale właściciel odsyła do pracownika - znawcy tematu w poniedziałek, być może do Ciebie? Smile
W międzyczasie natknąłem się na takie info i trochę zdębiałem Smile :

http://www.mmlodz.pl/artykul/zatrzymano-...id,tm.html



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości