Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opuszczony Ośrodek PKP w Moszcznicy koło Strykowa
#1
Gdzieś mi się taki temat pojawił:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.sadistic.pl/opuszczone-budynki-zdjecia-zrobione-przez-uzytkownikow-vt52182.htm">http://www.sadistic.pl/opuszczone-budyn ... t52182.htm</a><!-- m -->
Strona troszkę długo wczytuje, bo zapomnieli o kompresji.
Koleżka pisze że teren nie istnieje.
Czy ktoś coś wie bliżej?
Tzn, może jednak istnieje?
Spotkałem się już z informacjami o obiektach w renowacji, która polegała na tym że bramę ktoś zawiązał na dętkę od Wigry 3, a w środku pozbijał kilka płytek ze ściany...
urban post mortem
Odpowiedz
#2
Kiedyś w tym kompleksie było sanatorium rehabilitacyjne dla dzieci z wadami postawy. Ze zdjęć zamieszczonych na wskazanej przez Ciebie stronie wynika że dawno tam nikogo nie było. Po 20 latach być moze tam bym trafil, problem natomiast lezy w tym że nie mam kiedy tam podjechać.
Jagodowy
Odpowiedz
#3
Brzmi super!
Koleżka pisze że miejsce nie istnieje.
Ale może nie...
Możesz jakoś przybliżyć lokalizację?
Swoją droga kojarzę że miejscówka przewijała się wśród ASGowców i malarzy...
urban post mortem
Odpowiedz
#4
Wydaje mi się że to jest to co na google maps określa współrzędnymi 51.924286,19.50891 ale póki tam nie podjadę głowy nie dam.
Jagodowy
Ps. polecam Ci jeszcze dawną jednostkę wojsk Radzieckich w Nowosolnej oto koordynaty 51.810611,19.570436 (wg. google maps). Chociaż z budynków to już w większości tylko fundamenty zostały. Ale po drodze w okolicach dawnego wysypiska jest kilka pustostanów, jeśli cię tez to interesuje.
Odpowiedz
#5
Dzięki!
Szczerze mówiąc to rozglądałem się za tą jednostką.
To chyba coś związanego z bazą radarową?
No a co do Moszczenicy - ładne zbliżenie na Google Maps ;-)
urban post mortem
Odpowiedz
#6
O tej jednostce był wątek na tym forum poszperaj, dowiesz się szczegółów. Zdjęcia z google maps pochodza chyba z wiosny 2009 r.
Jagodowy
Odpowiedz
#7
Panjurek ale interesują cie opuszczone obiekty użyteczności publicznej czy też np. pustostany?
Op.
Odpowiedz
#8
Wszystko absolutnie!
Im bardziej zachowane tym lepiej, ale każdy chętnie zobaczę ;-)
urban post mortem
Odpowiedz
#9
Ok to jak mi się nawiną jakieś ciekawe obiekty to będę Ci nadawał!
Op.
Odpowiedz
#10
Byłem zimą w Moszczenicy bo chciałem zobaczyć ten ośrodek. Jakieś 20 lat temu byłem tam na turnusie rehabilitacyjnym. Niestety zastałem tam tylko resztki fundamentów.
Odpowiedz
#11
Heh, to samo mnie się przydarzyło, gdy chciałem zobaczyć ośrodek w Wiśniowej Górze, w którym spędziłem pierwszą połowę wakacji w podstawówce. Tak się zbierałem do tego, że po dotarciu wyszło, że rozebrali go mniej więcej w tym roku, w którym zamyśliłem sobie go odwiedzić :/
Odpowiedz
#12
czyli raczej Moszczenicę można odpuścić...
Szkoda.
A wie ktoś może coś o fabryce czołgów w Ozorkowie?
Foty są w necie ciekawe...
.. ale wszystkie z zewnątrz ;-(
urban post mortem
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości