Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukanie we własnym lesie
#1
Witam serdecznie.

Mam pytanie jak to jest z szukaniem we własnym lesie, czy leśniczy, policja też mogą się przyczepić ?
Mam kawałek własnego lasu a także pola (nieużytki) w ciekawej okolicy Smile i od dłuższego już czasu noszę się z zamiarem zakupu ACE 150 (monetki, guziki, łuski i ogólnie drobnica mnie interesuje) i stąd pytanie do wszystkich doświadczonych już w poszukiwaniach.
Odpowiedz
#2
Szukanie i kopanie na własnej działce jest dozwolone, natomiast jeśli coś znajdziesz to przedmiot / zabytek nalezy do Skarbu Państwa.
zawsze polecam szukać jedynie "zgubionych kluczy" ?

kbus
Odpowiedz
#3
Jeśli ktoś łazi po twoim polu lub lesie to ty się możesz do niego bardziej przyczepić że narusza twoją własność zwłaszcza jeśli byś oznakował swoje włości że to teren prywatny.
Co do pozwoleń sprawa dotyczy poszukiwania zabytków archeologicznych a nie innych rzeczy czy samego "łażenia " z wykrywaczem bo to w Polsce nie jest zabronione .
W razie co jeśli chcesz chodzić tylko po swoim chętnie zbierze się ekipa która ci sprawdzi teren czy warto dla niego kupować wykrywacz Smile
Odpowiedz
#4
Jako wykształcony legalista z dyplomem powiem Ci tak, szukaj kop, tylko nie znajduj zabytków, wszystko inne jest legalne.
Odpowiedz
#5
Zamiast na polu, szukaj na drodze - ile to ludzie ciekawych rzeczy gubiąWink
Gałkówek - Raj dla Eksploratorów
http://www.galkowek.pl/
Zapraszam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości