Ankieta: Czy pomysł wypali?
Tak
0%
0 0%
Nie
100.00%
5 100.00%
Razem 5 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Działalność gospodarcza
#1
Witam

Co sądzicie o otwarciu działalności gospodarczej i wzięcia na nią dofinansowania.
Chodzi mi o legalne poszukiwania ze sprzedażą.Uzupełnianie muzeów historycznych z dokładnym opisaniem znaleziska i miejsca. Sprzedaż odbywała by się tylko do muzeów w celu zachowania histori dla wszystkich obywateli. Działalność jako hobbySmile
Czy nasze Urzędy/Unia dadzą dofinansowanie na taką działalność?.

Pozdrawiam Was poszukiwacze

Dodam że była by to moja pierwsza działalność więc wszystkie porady prawne i urzędowe by się przydały
Odpowiedz
#2
Marzyciel
Za dużo Discovery oglądasz
Odpowiedz
#3
Program właśnie się zaczynaTongue Jestem optymistą może dlatego myślę że da radę wziąć dofinansowanie. Oczywiście jeżeli będzie wszystko zgodnie z prawem.

Czekam na więcej odpowiedzi w tym temacie, dzięki limp83 za twoją wypowiedź
Odpowiedz
#4
Pogadaj z właścicielami firm archeologicznych, myślę że dość szybko Ci wyjaśnią na czym będziesz próbował zarobić.

Moim zdaniem masz poniżej 0.1% szans na zysk.
Odpowiedz
#5
Przeglądałem klasyfikację PKD, raczej trudno coś dopasować. Prowadzę działalność gospodarczą od kilkudziesięciu lat i moim zdaniem na hobby nie zarobisz.
Dochodzi kwestia wykonania dokumentacji archeologicznej, klasyfikacji, wyceny, sprzedaży, ekspertyz.
Niemniej przyszłość przed entuzjastami. Z całego serca życzę powodzenia.
Odpowiedz
#6
PKD: prace badawczo rozwojowe z zakresu archeologi i historii - jakoś tak to brzmiało przed ostatnimi zmianami - musiałbym zajrzeć do swojego wpisu do ewidencji

(05-02-2015, 21:33)Unono napisał(a): Przeglądałem klasyfikację PKD, raczej trudno coś dopasować. Prowadzę działalność gospodarczą od kilkudziesięciu lat i moim zdaniem na hobby nie zarobisz.
Dochodzi kwestia wykonania dokumentacji archeologicznej, klasyfikacji, wyceny, sprzedaży, ekspertyz.
Niemniej przyszłość przed entuzjastami. Z całego serca życzę powodzenia.

PKD: prace badawczo rozwojowe z zakresu archeologi i historii - jakoś tak to brzmiało przed ostatnimi zmianami - musiałbym zajrzeć do swojego wpisu do ewidencji.

Co do dokumentacji itp musisz po prostu wynająć podwykonawcę z dyplomem archeo czy innego legitymującego się "papierkiem " w danej specjalizacji.

Aptekę czy szpital też możesz prowadzić jako przedsiębiorca co nie znaczy że musisz mieć uprawnienia do leczenia czy sprzedaży leków- od tego możesz mieć pracowników lekarzy czy farmaceutów
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości