Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
garrett ace 250 jaka cewka??
#1
Jaka jest standardowa cewka w garrett ace 250. Chodzi mi o ta cewke proformance... Jest to cewka DD czy CC czy jakas inna??
Odpowiedz
#2
Standard to CC czyli koncentryk , DD masz dopiero w EuroAce
Odpowiedz
#3
czy zmiana cewki np na NEL 15x17 cos znaczaco poprawi czy bedzie to na zasadzie mam cewke DD i 10 cm glebszy zasieg.
Odpowiedz
#4
Na pewno będzie większe "pokrycie terenu" co do zasięgu to bym sie spierał z tymi 10 cm więcej.
Inna sprawa że kilkakrotnie spotkałem się z opiniami klientów że przy tych dużych zamiennych cewkach ich 250-tki szybciej kończyły swój żywot .
Odpowiedz
#5
czyli zasieg sie nie zwieksza?? a jedynie pokrycie terenu. A sama zamiana cewki oryginalnej na cewke dd 9,5" x 5,5" by cos dala??
Odpowiedz
#6
Nie no , zwiększy sie ale nie aż o 10 cm dla małej monetki ,to będzie o wiele mniej Smile
10 cm zyskasz przy detekcji duzych przedmiotów
Za to przy przejściu z koncentryka na DD na pewno w niektórych terenach nie będzie tak odczuwalny spadek zasięgu.
Odpowiedz
#7
a z doswiadczenia i z tego co mowia klienci to 250 padaja przy cewkach innych niz garretta czy tylko przy duzych i jezeli juz zmieniac to jaka bys dd polecil. Bo zauwazylem ze sporo fantów przechodzę (moze za szybko ide) i czesze 2 razy ten sam odcinek i zawsze za drugim cos wygrzebie
Odpowiedz
#8
To jest jak z tuningiem auta jak byś chciał z malucha wydusić 100 koni i normalnie go użytkować Wink
Odpowiedz
#9
(07-12-2014, 20:57)Arek78Lodz napisał(a): Bo zauwazylem ze sporo fantów przechodzę (moze za szybko ide) i czesze 2 razy ten sam odcinek i zawsze za drugim cos wygrzebie

A to zupełnie normalne jest. Zawsze coś przeoczysz przy normalnym tempie.
Wielu nawet stosuje taktykę na dobre pole: najpierw wzdłuż, potem w poprzek i zawsze coś jeszcze wyskoczy.

Szczerze to ACE dla mnie jest wykrywką której nie opłaca się "tuningować" - to tak jak byś do malucha wkładał większy motor, to to i tak nadal jest maluch.
Pora zimowa idzie, ceny spadają, nie lepiej kasę na cewkę i z wykrywki przeznaczyć na coś lepszego?
Odpowiedz
#10
czyli jednym slowem nie inwestowac w sprzet z ktorego i tak juz sie nic nie wydusi...
Odpowiedz
#11
Jak kopanie Cię wciągnie to i tak za jakiś czas kupisz coś lepszego.
Odpowiedz
#12
Przy Garrecie pora zimowa akurat nie ma nic do cen tylko raczej kurs waluty i tu można sie tylko spodziewać jakichś ruchów jeśli chodzi o nówki.
Polscy producenci robią sezonowe promocje ale tylko na wybrane modele jak obecnie Rutus np. tylko z cewkami 29 cm.
Przy używkach faktycznie po sezonie można coś tanio trafić.
Odpowiedz
#13
Ale NEL nie jest cewką DD ^^ (?)
Odpowiedz
#14
Plusz tu nie chodzi o to że CC czy DD, tylko raczej czy do takiego modelu dokupywać sondy większe niż przewidział producent - przynajmniej ja tak odbieram intencje Arek78Lodz.
Odpowiedz
#15
Mr resty tak wiem ze w poscie jest napisane czy cc czy dd ale z twojej wyp wywnioskowalem ze nel to dd (
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości