Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
100.Rocznica Operacji Łódzkiej- Łowicz - wystawy ciąg dalszy
#1
Wystawy ciąg dalszy tym razem w Łowiczu.
Info z muzeum:
"Muzeum w Łowiczu i Łowicki Ośrodek Kultury zapraszają na wystawę „100. rocznica Operacji Łódzkiej 1914 – 2014. I wojna światowa w zbiorach Muzeum w Łowiczu”. Wystawa poprzedzona będzie prelekcjami pana Piotra Wojtasika (Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim) na temat Operacji Łódzkiej oraz pana Macieja Malangiewicza (Łowicki Ośrodek Kultury) na temat Łowicza w I wojnie światowej. Wystawa jest częścią projektu „Polacy w I wojnie światowej – 100. rocznica Operacji Łódzkiej 1914 – 2014” realizowanego przez Łódzki Dom Kultury we współpracy z 11 muzeami z regionu. Jej celem jest upowszechnienie wiedzy o historii i dziedzictwie kulturowym regionu łódzkiego związanym z największą bitwą manewrową z początkowego okresu I wojny światowej na froncie wschodnim. Składa się z plansz informacyjnych przestawiających wydarzenia i miejsca regionu łódzkiego z okresu bitwy pod Łodzią w listopadzie-grudniu 1914 r. nazywanej „Operacją Łódzką”, a także opisujących wydarzenia w Łowiczu podczas I wojny światowej. Prezentuje również liczne eksponaty w postaci uzbrojenia i wyposażenia żołnierskiego pochodzącego z pól bitewnych 1914 r., umundurowania żołnierskiego, druków ulotnych ze zbiorów Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Muzeum w Łowiczu i kolekcji prywatnych. Wystawa czynna do 25 stycznia 2015 r."


Jednak wystawa w Łowiczu ponoć nie będzie pełna - zabraknie tam eksponatów członków stowarzyszenia Grupa Łódź


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Niestety, Łowicz nie był zainteresowany naszymi eksponatami. Szkoda. Wystawa fajnie się uzupełnia że zbiorami piotrkowskiego muzeum.
Odpowiedz
#3
Rozmawiałem przez chwilę z Dyrektorem Muzeum w Sieradzu P. Jerzym Kowalskim w sprawie wykorzystania eksponatów GŁ na wystawie w Sieradzu.
Umówiony jestem do niego w przyszłym tygodniu.
Powiedział mi, że ktoś ze Stowarzyszenia już z nim w tej sprawie rozmawiał.
Proszę o kontakt z tą osobą, celem uzgodnienia zeznań. Wink
Odpowiedz
#4
Od nas mógł tylko rozmawiać Resty albo Passy.
Odpowiedz
#5
Jagoda wysyłał maile do muzeów w sprawie wystawy.
Odpowiedz
#6
Ja też w rozmowie z Dyrektorem Muzeum w Sieradzu starałem się go przekonać do tego, że wystawa jest najlepsza razem z przedmiotami członków Stowarzyszenia. Z rozmowy z Dyrektorem Muzeum Miasta Zgierza wiem, że oni chcą pełnej wystawy razem z eksponatami Stowarzyszenia (a rozmowę z nim odbyłem wczoraj na otwarciu wystawy w Łowiczu. Pozdrawiam. Jacek
Odpowiedz
#7
O, super. Jest jeszcze szansa, że zainteresowane osoby z regionu łódzkiego będą mogły zobaczyć wystawę w całości.
Odpowiedz
#8
   
Długo tego szukałem i wreszcie znalazłem Big Grin. Pocztówka z niemieckimi dowódcami 1914/1915
Odpowiedz
#9
(04-12-2014, 17:18)magnes napisał(a): Jagoda wysyłał maile do muzeów w sprawie wystawy.

Jagoda, możesz przesłać mi treść tego maila i jeżeli była to odpowiedzi na
placenty@poczta.onet.pl
Odpowiedz
#10
Jagoda nie ma konta na forum. Sprawdzę na skrzynce stowarzyszenia powinna być kopia, to prześlę. Ale dopiero po południu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości