Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Operacja Łódzka-Nowosolna
#1
    Serdecznie zapraszamy.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#2
Wybiera się ktoś?
Odpowiedz
#3
Było kameralnie, ale miło.
Fotki do obejrzenia na naszym profilu na FB.
Odpowiedz
#4
Było sympatycznie. Michał przez ponad godzinę opowiadał o akcji "Przywrócić pamięć" . W zasadzie to poszukiwaliśmy pomysłu jak rozpropagować "Operację Łódzką ". Padało wiele pomysłów, przykłady jak to robią w innych krajach.
Jak wracałem , przyszedł mi do głowy pomysł: cykl spotkań z mieszkańcami nt przebiegu działań na ich terenie. Ale opowiadanych nie przez prelegentów lecz przez ludzi, którzy pasjonują się tym i poszukują na danym terenie Z moich wędrówek po lasach wynika, że spotkani ludzie bardzo chętnie słuchają takich opowieści. Przy okazji sami biorą udział, dorzucając wspomnienia swoich bliskich, sąsiadów, czy własne. Np spotkałem Pana, który opowiadał mi jak w latach 50-tych chodził na wagary w miejsce, gdzie były okopy, ziemianki itd. Teraz są zasypane.
Wielkie podziękowania dla organizatorów. Na pewno piszę się na następne spotkanie.
Odpowiedz
#5
Pomysł Unono zrealizowałem w ostatni czwartek w czasie połączonych obchodów Święta Niepodległości i Setnej Rocznicy Operacji Łódzkiej. Organizatorzy obchodów w Koluszkach oprócz części artystycznej (REWELACJA) postanowili zaryzykować i część historyczną oddać mnie. Nie wiedzieli, biedni, co czynią. Zamiast dwudziestu minut i gadki, gdzie który batalion się przesunął i który pułkownik dowodził baterią X, otrzymali blisko 40 minutowy słowotok o uszkodzonym dworcu, zakopanym sztandarze, spalonych w piwnicy mieszkańcach, czy też widmie grasującym koło zaniedbanego cmentarza. Podobno bardzo się podobało (dostałem kilka zaproszeń od różnych organizacji i szkół)
Myślę, że ten sposób popularyzacji tematu powinien sprawić, że mała cząstka informacji zostanie na stałe zapamiętana przez społeczeństwo.
Gałkówek - Raj dla Eksploratorów
http://www.galkowek.pl/
Zapraszam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości