Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sieradzkie bunkry: Wzgórze Zamkowe - most kolejowy
#1
Znalazłem chwilkę czasu i postanowiłem zamieścić na naszym chomiku zdjęcia poniemieckich bunkrów i stanowisk ogniowych położonych na lewym brzegu rzeki Warty na odcinku od Wzgórza Zamkowego do mostu kolejowego.
Stanowiska na Wzgórzu Zamkowym w najbliższych tygodniach zostaną wyremontowane i zaadaptowane jako obiekty historyczne w ramach projektu rewitalizacji.
Dwa z obiektów są na chwilę dzisiejszą nie dostępne. Jeden zlokalizowany jest w skarpie na terenie ogrodu Sióstr Urszulanek, drugi pod nawierzchnią ulicy przed Teatrem Miejskim.
Z informacji jakie udało mi się zebrać, obiekty miały bronić mostów drogowych na Warcie i Żeglinie.
Mam nadzieję, że ta mini galeria komuś się przyda. W załączeniu namiastka ... Smile


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#2
Fajnie, że miasto zabrało się za rewitalizację tych obiektów. W końcu ktoś dostrzega ich potencjał.
Placzido, czy za mostem kolejowym na Warcie, nie było już żadnego ringa?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
Ganship, jakis 25 lat temu chodzilem za most kolejowy na ryby, ale nie pamietam zeby tam co bylo. Przed mostem kolejowym, od strony Łodzi, byl obiekt o znaczeniu militarnym. Obecnie pozostaly jedynie fundamenty. Z tego co kiedys czytalem to bylo to polskie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości