Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukiwania
#1
Witam mam pytania poszukiwania na zwykłych polach bez zezwolenia sa legalne ??
Odpowiedz
#2
Tylko pod warunkiem uzyskania zgody od właściciela terenu, oraz pozwolenia od WKZ.

Powodzenia.
Odpowiedz
#3
To zależy czego i gdzie chcesz szukać.....ale generalnie papier jest potrzebny.
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#4
Bo wiedziałem że trzeba mieć zgode WKZ ale dzisiaj wracając ze szkoły spotkałem pana ktory mówił że zgode trzeba miec tylko na miejsca które są stanowiskami archeo
Odpowiedz
#5
Podobno teoretycznie :lol: radze zastosować się praktycznie do ustawy :-)
Odpowiedz
#6
A nie mówili rodzice, że z obcymi się nie rozmawia? :-D
Nie widzę sensu dyskutować nad czymś co było już poruszane niejednokrotnie na forum. Trzeba tylko przynajmniej mieć chęć poczytać. Nie wiem czy zdadzą się na coś tłumaczenia, że "jeden pan mi powiedział". Wszystko na ten temat mówi art.36 ustawy o ochronie zabytków. Postaram się, żeby całość ustawy znalazła się na naszej stronie.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#7
KandzioY napisał(a):poszukiwania na zwykłych polach bez zezwolenia sa legalne ??
Napisałeś posta w dziale, który całościowo, rzetelnie i wręcz niezwykle obrazowo przedstawia ci odpowiedź.
A w międzyczasie, powiedz mi bracie, skąd będziesz wiedział, czy łąka/pole po którym przykładowo spacerujesz nie jest akurat w planach działań lokalnego oddziału archeo, tudzież że nim nie było. Znaków nie znajdziesz, ślady zatarła natura, ale grunt figuruje w spisie terenów wykopaliskowych.

W Polsce - bez papierów i zezwoleń - masz prawo chodzić po chodnikach.
I tylko tam.
Odpowiedz
#8
sami swieci sie odezwali :-)
Odpowiedz
#9
Czy istnieje jakiś spis stanowisk archeologicznych w województwie łódzkim. Nie chodzi mi żeby w nich kopać lecz wręcz żeby trzymać się od nich z daleka.
Odpowiedz
#10
Oczywiście, że istnieje. :lol:
W każdym muzeum :wypas:
Wybacz wesołość, ale zadajesz niezwykle naiwne pytania.
Liczysz, że skoro nie ma ich podanych do publicznej wiadomości, to znajdziesz takie spisy na forum?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości