Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uroczyste otwarcie wystawy "100. Rocznica Operacji Łódzkiej 1914-2014"
#16
Widać w Pabianicach nas nie chcieli z wystawąWink
zresztą ma być w 11 innych muzeach województwa , w każdym średnio po 2 miesiące to daje życie wystawie na ok. 2 lata Smile
Odpowiedz
#17
Cześć.Pomysł wystawy zrodził się w czasie jednego ze spotkań członków SEH "Grupa Łódź" z pracownikami muzeum regionalnego w Piotrkowie Trybunalskim. W owym czasie obchody stulecia operacji Łódzkiej miały być bardzo hucznie obchodzone . Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie były powiadomione okoliczne placówki muzealne ale widocznie muzeum w Pabianicach nie było wystawą zainteresowane.Do Zduńskiej Woli pojechała tylko mała część eksponatów które są własnością muzeum w Piotrkowie. Eksponaty członków SEH "Grupa Łódź" ( 90% stanu wystawy ) na tą chwilę zostały przez nas wycofane i nie wiadomo czy pojawią się w innych muzeach. Powodem jest brak jakiejkolwiek chęci współpracy ze strony Łódzkiego Domu Kultury. A w szczególności z zastępcą dyrektora ŁDK. który niema zamiaru odpowiadać na nasze pisma a kontaktów osobistych też unika.
Odpowiedz
#18
(12-06-2014, 11:24)toperz0 napisał(a): Powodem jest brak jakiejkolwiek chęci współpracy ze strony Łódzkiego Domu Kultury. A w szczególności z zastępcą dyrektora ŁDK. który niema zamiaru odpowiadać na nasze pisma a kontaktów osobistych też unika.
Toperz, czyli w piątek na wystawie raczej nie pojawiać się w koszulce firmowej? Wink
Odpowiedz
#19
W muzeum w Zduńskiej jest ponoć mało miejsca wystawienniczego i m.in. dla tego będzie tam tylko część ekspozycji. Na plakacie jesteśmy , więc uważam że jeśli będziesz na otwarciu to mimo wszystko jak najbardziej w "barwach" stowarzyszenia.
ale to takie moje prywatne zdanie.
Jeśli mi sie uda to też się wybiorę ,juro mam odebrać ojca ze szpitala i nie wiem czy sie dam radę wyrobić z czasem
Odpowiedz
#20
Dowiedziałem się telefonicznie, że otwarcie wystawy ma być ok. 10.30. Około, bo otwarcie jest robione w ramach Dni Zduńskiej Woli. Wystawa będzie czynna do 18.00 Tak więc na otwarciu raczej nie będę... Sad
Odpowiedz
#21
Kurcze , jak by to nie mogli zrobić w normalnych godzinach żeby lud pracujący mógł przybyć Sad
lub chociaż w sobotę jak to miało miejsce w Piotrkowie
Odpowiedz
#22
Lud pracujący nikogo nie obchodzi. Ważna jest wygoda urzędasów. Wszystko ma być w godzinach pracy. a Zduńska Wola rzeczywiście nie chciała naszych zabawek bo mają bardzo mało miejsca.
Odpowiedz
#23
Z ciekawości zajrzę dzisiaj do Zduńskiej Woli, akurat będę w pobliżu.
Przykre, że nie docenia się wkładu pasjonatów, którzy angażują się w taką akcję. Mam nadzieję, że eksponaty SEH będzie można zobaczyć na kolejnej wystawie.
Odpowiedz
#24
Ja dopiero wróciłem do domu więc już na otwarcie nie zdążę Sad
Sheffield jak robiłeś jakieś fotki na otwarciu to chętnie je dodamy do forumowego chomika ,mogę utworzyć dla ciebie folder autorski i możesz je tez dodać samodzielnie.

O wystawie jest też w ostatnim numerze magazynu POSZUKIWACZE .
Dodam że miesięcznik objął patronat medialny nad całą wystawą.
Odpowiedz
#25
Odwiedziłem wczoraj wystawę. Poświęcono jej dwa nieduże pomieszczenia na parterze. Eksponaty w większości pochodziły ze zbiorów MPT. Ściany zdobiły plansze opisujące Operację Łódzką. W gablotach ładnie prezentowały się militaria. Na straży stały trzy manekiny, każdy reprezentujący umundurowanie i ekwipunek jednej ze stron.
Opiekun wystawy przebrany w mundur pruski, chętnie służył informacją.
Bardzo spodobał mi się katalog wystawy, wydany na dobrym papierze, z dużą ilością zdjęć.
Mam nadzieję, że w innym muzeum będzie istniała możliwość zobaczenia wystawy z większą ilością eksponatów, o których pisaliście.

Przed muzeum zamknięto część ulicy Złotnickiego i przekształcono w ulicę z końca XIX wieku. Można było zobaczyć damy w kapelusikach i długich sukniach, pana we fraku i cylindrze, fotograf pokazywał jak robiono zdjęcia w tamtych czasach, można też było uszyć sobie na miarę ubranie u krawcowej, nie zabrakło też stoisk z pożywieniem, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

P.s. Zrobiłem tylko kilka zdjęć telefonem, nie ma za bardzo co wybrać, żeby oczy pocieszyć, a tym bardziej wrzucać na chomika.
Odpowiedz
#26
Wrzoc wszystko co masz
Odpowiedz
#27
Tak jak pisze placido , jak nie ma innych wrzucaj co masz Smile - jako jedyny świadek wydarzenia z naszego forum Wink
Instrukcje dodawania bez logowania masz tu:
http://www.lodz-eksploracja.org/forum/po...ej-galerii
Z tym ze jak wróce z wyjazdu to uporządkuję je i założę twój folder autorski chyba że w między czasie zrobi to ktoś inny mający dostęp administracyjny do forumowego chomika
Odpowiedz
#28
Czy mógłby ktoś napisać co aktualnie dzieje się z wystawą?Dałem na wystawę kilka eksponatów i ciekawy jestem kiedy do mnie wrócą , bo obiecałem wypożyczyć je do muzeum w Warcie.
Pozdrawiam
Passy
Odpowiedz
#29
Od 14.10 wystawa jest w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. A kiedy ma być wystawa w Warcie? Bo możemy coś niecoś więcej ponad Twoje eksponaty podrzucić.
Odpowiedz
#30
Poziom informacji dotyczący wystawy jest imponujący gdyby Kaziu nie zapytał to może by nawet nie było wzmianki"że się odbyło" Sad
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości