Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perkun
#1
Ostatnia znajdka. Zastanawiam się czy autentyk


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Skąd wątpliwości co do autentyczności tegoż bagnetu?
Odpowiedz
#3
Miałem kiedyś taki bagnet który sprzedałem do prywatnego muzeum ten Twój wygląda na autentyk przynajmniej moim zdaniem.
Odpowiedz
#4
szukałem troszkę w internecie i nie mogę odnaleźć podobnego z takimi samymi oznaczeniami. Ogólnie to każdy jest inaczej znaczony??
Odpowiedz
#5
(31-03-2014, 20:11)Plusz napisał(a): szukałem troszkę w internecie i nie mogę odnaleźć podobnego z takimi samymi oznaczeniami. Ogólnie to każdy jest inaczej znaczony??
Nadal nie rozumiem twoich wątpliwości?
Jeśli szukasz bagnetu z identycznym numerem to raczej go nie znajdziesz, bo kążdy bagnet miał odmienny numer.
Bagnet polski Perkun wz. 24 produkowany przez Towarzystwo Fabryki Motorów "Perkun" w Warszawie. Litera "S" obok nazwy producenta bagnetu PERKUN oznacza znak kontroli technicznej. Powinna być jeszcze punca odbioru wojskowego np. A w trójkącie.

Natomiast cytując bardzo powszechną acz nie pozbawioną błędów wikipedje:
"Na progu przedniego płazu głowni wytłaczana była nazwa wytwórni Perkun, pod nią znajdował się numer seryjny (który także umieszczano na jelcu), a także odpowiedni stempel kontroli technicznej oraz stempel odbioru wojskowego, które z kolei zazwyczaj znajdowały się po bokach nazwy wytwórni oraz numeru seryjnego. Na progu tylnego płazu głowni litery W.P. oraz orzeł w koronie umieszczony ponad nimi. Na głowicy wybity orzeł wpisany w okrąg. Pod okładziną, na trzonie rękojeści umieszczano stempel techniczny.
Każda z pochw także opatrzona była odpowiednimi sygnaturami - stemplem odbioru technicznego oraz własnym numerem seryjnym."

Po zdjęciu wnoszę, że raczej jest to oryginał. dlatego dociekam skąd wątpliwości.
MJ
Odpowiedz
#6
ten o to tutaj http://myvimu.com/exhibit/2498917-polski...un-wz-24-2
zupełnie rożni się od tego mojego brak dodatkowej numeracji a takze inna czcionka wz 24 Natomiast W.P i orzełek są takie same
Odpowiedz
#7
Jeśli uważasz, że twój bagnet to fake to mogę go od Ciebie odkupić lub się na coś wymienić.
MJ
Odpowiedz
#8
Posiadam takie 2 jeden jest niemiecki tak mi się wydaje. Chce je tylko zidentyfikować Smile
Odpowiedz
#9
(02-04-2014, 19:41)Plusz napisał(a): ten o to tutaj http://myvimu.com/exhibit/2498917-polski...un-wz-24-2
zupełnie rożni się od tego mojego brak dodatkowej numeracji a takze inna czcionka wz 24 Natomiast W.P i orzełek są takie same
Ja bym zbyt ortodoksyjnie nie traktował informacji dostępnych w internecie, a w szczególności w www.myvimu.com . Nie jest tak, że jak czegoś nie ma w internecie to, to nie istnieje Smile
Pozdrawiam
MJ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości