Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dłutów
#1
Czy któryś z kolegów szukał "fantów" w lesie koło tartaku w dłutowie? We wrześniu przez jakiś czas stało tam polskie wojsko i podobno niemcy obrzucili ich tam bombami. Może coś po tym zdarzeniu w ziemi pozostało.
Odpowiedz
#2
Kręciłem się tam, ale praktycznie zero sygnałów, może w złym miejscu chodziłem.
Natomiast chodząc wzdłuż rowów znalazłem trochę złomu metalowego typu siekiera itp. Jak jesteś z okolicy możemy kiedyś wyskoczyć w te okolice. Pozdrowienia
Odpowiedz
#3
Mieszkam w Drużbicach więc możemy się kiedyś umówić na jakiś wypad w teren. Ja wiem tylko tyle że po stronie tartaku była rozłożona piechota a po drugiej stronie drogi kawaleria.
Odpowiedz
#4
też tam się kręciłem,istna pustynia jeśli idzie o fanty,ale współczesnych śmieci mnogo
Stało tam sporo wojska,i piechota i altyleria,nawet sztab GO Piotrków przez jakiś czas rezydował w dłutowie
Odpowiedz
#5
Sztab to stał w dworku czy też pałacyku. Hmm to trochę dziwne że nic tam nie wychodzi ale i tak się tam wybiore kiedyś.
Odpowiedz
#6
ja bym na miejscu kolegi uderzył nad grabię w samych Drużbicach,w okolice starego mostu przy drodze 485,tam się natopiło na podmokłych łąkach sporo sprzętu we wrześniu jak niemoaszki most zniszczyli... nawet armatka ppanc...
Odpowiedz
#7
A o tym to nie słyszałem. Czy kolega ma na ten temat trochę więcej informacji? Był bym wdzięczny za pomoc.
Odpowiedz
#8
Troszkę poczytałem o działaniach GO Piotrków,ze względu na to że mieszkam blisko dłutowa interesują mnie głównie działania opóźniające. Ciekawie wygląda miejsce w miejscowości Kociołki las,jadąc w stronę bełchatowa na samym skraju lasu po lewej stronie,przy małym parkingu,teren niemiłosiernie poryty lejami,fantów zero ale za to ciekawe widoki

Jakby co służę informacjami i pomocą
Odpowiedz
#9
Informacje zawsze mile widziane. Obiło mi się o uszy że na jednym z tych małych pagórków w tamtej okolicy niemcy mieli stanowisko przeciwlotnicze. Może te leje są z tym powiązane.
Odpowiedz
#10
Zdaje się że pomyliłem miejscowości bo kolega pisał o kociołkach a ja o czarnym lesie. Sorry.
Odpowiedz
#11
witam koledzy ja mieszkam prawie w centrum Dłutowa i też chodziłem za tartakiem i nie mal zero sygnałów.
Odpowiedz
#12
A czy kolega z Dłutowa próbował szukać czegoś na terenie parku w którym był dworek?
Odpowiedz
#13
Park jest wpisany do rejestru zabytkow.
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#14
Nie wiedziałem. Trochę szkoda może by tam coś się udało znaleźć. W okolicy Dłutowa to już chyba nie ma ciekawych miejsc? Może jeszcze pierwszowojenne rowy strzeleckie na Świerczynie.
Odpowiedz
#15
Po wieloletnim działaniu tam pgru myślę że możnaby było tam naczesać jedynie polmosów...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości