Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pierwsze zdobycze
#1
Pochwale się swoimi pierwszymi zdobyczami..niby nic ciekawego ale to pierwsze więc mnie bardzo cieszy


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Środkowy to chyba austro-węgierski 11,15x58 R Werndl ?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
Fajna ta wpinka Budujmy Szkoły.
Odpowiedz
#4
Środkowy na pewno pocisk minie kal 15,4. 1869 został zespolony.Mam ich kilkadziesiąt.
Odpowiedz
#5
Witam ponownie,mam podobną odznakę cegiełkę.http://img.archiwumallegro.pl/?613135526.Poprawka co do kalibru Twojego pocisku typu minie 15,24mm.Zresztą były różne średnice.
Odpowiedz
#6
dzieki za identyfikację tego wiekszego pocisku bo miałem jedynie info ze z przed 1 wojny..
dzis niestety błoto na polach i ziemia strasznie zmrożona ale udało mi się to znaleźć na obszarze 4 m2..łuska od mausera(36 p370 s* 1) i od niej kula a reszta to 3 różne rodzaje .podobno to bardzo popularna łuska jako znalezisko ale cieszę się bo moja pierwsza))


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#7
Witam ponownie,Twoja łuska,producent Hugo Schneider A.G., Werk Berlin-Köpenick.Masz rację.Te łuski znajduję się na naszych terenach masowo.Sam znalazłem ich w jednym miejscu około tysiąca.Wszystkie pojechały do Krakowa.Oddałem za darmo prawdopodobnie dla grupy rekonstrukcyjnej.
Odpowiedz
#8
Czołem
co do zaś pocisków to na oko oczywiście:
-7,62 wz.43 czyli Kałach
- kolejne cztery to 7,62 wz. 30 - popularny Tokariew
- dwa oststnie wyglądają na 9mm Makarow
Pozdrawiam
S
Odpowiedz
#9
dzieki za identyfikację.dziś udało mi się osobiście poznać kolegę Morsa39-wspaniale spotkanie gdzie mogłem się sporo nauczyć..udaliśmy się na wspólne łowy..oto moje fanty..cieszę ogromnie z tego ustnika od trąbki znaleziony koło drzewa..5 i 50 gr z 49 to prezent od Morsa-thx)))nie wiem co to za łuska ( ta grubsza-jest nie sygnowana ) śr ok 15mm -troche nierówna dlatego nie mogę dokładnie zmierzyć..


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#10
Witaj brzoska1,fajnie że mogłem Ci służyć swoim doświadczeniem w sprzęcie i w terenie.Mam takie wrażenie że nie jeden taki wypadzik w nasze okolice przyniesie Ci dużo satysfakcji.Najważniejsze że nie kopiesz już żelastwa.Pozdrawiam.Darz dół
Odpowiedz
#11
Czołem,
na oko ta "grubsza" wygląda na strasznie ściochraną łuskę od naboju 8x50R Lebel. Ma dość charakterystyczny wtok w dnie łuski.
Pozdrawiam
S
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości