Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pieczęć? 15mm.x13mm.
#1
                Witam
Przeglądając szpargały wpadła mi w ręce najprawdopodobniej pieczęć.Mam ją od dawna i myślałem że to jakiś zwykły uchwyt.pomoże ktoś w id.?
Odpowiedz
#2
Pieczęć lakowa???
Odpowiedz
#3
Też bym szedł tym tropem.Jest herb, są inicjały...
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#4
Były przypuszczenia że to gmerk ale prawdopodobnie pieczęć herbowa,czyja trudno będzie stwierdzić bo gryfów i jego odmian trochę było.
Odpowiedz
#5
Może to być też pieczęć miejska co do liter z pieczęci litera S będzie skrótem od słowa,sigillum czyli pieczęć.Myślę iż nie było tak dużo rodów o nazwiskach na K pieczętujących się herbem Gryf.
Odpowiedz
#6
Cytat: Kański, Karpowicz, Kawecki, Kawęcki, Kawiecki, Kąsieński, Keller, Kępski, Khański, Kicki, Kiertut, Kijański, Kijeński, Kilski, Kleszczewski, Kleszczyński, Klewszczyński, Klimontowicz, Kober, Kobr, Kobro, Kołaczkowski, Kołucki, Komarnicki, Komornicki, Komorowski, Konarski, Korabka, Kosmynowski, Kosmyszewski, Kossowicz, Kośficz, Kośmierzowski, Kośminowski, Kotkowski, Kowalewski, Kowarski, Krobanowski, Kromołowski, Krukowski, Kruszewski, Kruszowski, Krynicki, Krzeczewicz, Krzeczowicz, Krzeszowicki, Krzeszowski, Krzyszewski, Kurkowski, Kwiatkiewicz, Kwiatkowicz, Kwiatkowski, Kwieciński,

To tylko na "K" herbu gryf(z herbarza)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości