Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rocznica Operacji Łódzkiej
#1
"W przyszłym roku mija sto lat od "Operacji Łódzkiej 1914", największej bitwy I Wojny Światowej na froncie wschodnim. Z tej okazji z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego, Witolda Stępnia, planowane są całoroczne obchody rocznicy tego wydarzenia. 18 listopada w Łódzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie inicjujące przygotowania do realizacji projektu.

Projekt scenariusza uroczystości został omówiony przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, muzeów regionalnych województwa łódzkiego, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego oraz Łódzkiego Domu Kultury. Już dziś wiemy, że jednym z elementów obchodów tego ważnego dla naszego regionu wydarzenia historycznego będzie wystawa przygotowana w oparciu o zbiory muzeów regionalnych pt. "Operacja Łódzka 1914". Planowane są także inscenizacje historyczne, gry terenowe oraz sesja popularnonaukowa.
[Obrazek: 1456568_712375595454178_377951107_n.jpg]

Kolejne spotkanie w tej sprawie już na początku grudnia."
http://www.opocznianie.pl/index.php/wiad...i-lodzkiej
Odpowiedz
#2
Będę musiał pójść do okulisty i zwiększyć moc szkieł, gdyż nie widzę na załączonym zdjęciu nikogo z SEH (Stella przyszedł zapewne jako wielki propagator Obchodów i przedstawiciel Władz) Czyżby nie zaproszono Kierownictwa Stowarzyszenia? Nasze Muzeum tradycyjnie zostało pominięteSad
Gałkówek - Raj dla Eksploratorów
http://www.galkowek.pl/
Zapraszam
Odpowiedz
#3
Nie widzisz nikogo od nas, ponieważ było to tzw. spotkanie muzealników. Nas reprezentował Pan Dyrektor Muzeum w Piotrkowie. Ponieważ razem pracujemy nad wystawą. Spotkania takie odbywają się od kwietnia. Na wszystkich byłem. Teraz są to typowe spotkania urzędników. Zresztą coraz mniej mi się to podoba. Sprawozdania ze spotkań są dostępne w dziale SE-H. Ponieważ dotyczy on tylko Stowarzyszenia jest on zamknięty dla reszty "oszołomów"Wink. Jeśli chcesz coś wiedzieć to pytaj mnie.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości