Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o ID pocisku 13mm
#1
Cześć wszystkim
HALSKIR mi napisał ,że Sturmvogel i Toperz wszystko mi o nim powiedzą Dodgy
Interesuje mnie jeszcze ta substancja....
kaliber 13 mm


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
jak dla mnie jest to kaliber 12,7 raczej nie przypominam sobie żeby była amunicja o kalibrze 13mm.
Odpowiedz
#3
Była, o podobnym kalibrze 13,2 mm. Nkm Hotchkiss wz.30
Odpowiedz
#4
(28-10-2013, 21:35)VAN napisał(a): Cześć wszystkim
HALSKIR mi napisał ,że Sturmvogel i Toperz wszystko mi o nim powiedzą Dodgy
Interesuje mnie jeszcze ta substancja....
kaliber 13 mm
Chociaż nie jestem ani Sturmvoglem ani Toperzem to mogę powiedzieć jedynie to, że kolega Magnes ma rację to jet pocisk od 13,2 mm, do amunicji 13,2x96mm lub 13,2x99mm hotchkiss
Ta biała substancja to utleniony ołów.
MJ
Odpowiedz
#5
Sorry wiem ,że powinienem dokładnie podać średnice pocisku ,ale nie mam suwmiarki .
Jak zmierzę dokładnie to oczywiście podam.
Odpowiedz
#6
(29-10-2013, 10:07)Jagoda napisał(a):
(28-10-2013, 21:35)VAN napisał(a): Cześć wszystkim
HALSKIR mi napisał ,że Sturmvogel i Toperz wszystko mi o nim powiedzą Dodgy
Interesuje mnie jeszcze ta substancja....
kaliber 13 mm
Chociaż nie jestem ani Sturmvoglem ani Toperzem to mogę powiedzieć jedynie to, że kolega Magnes ma rację to jet pocisk od 13,2 mm, do amunicji 13,2x96mm lub 13,2x99mm hotchkiss
Ta biała substancja to utleniony ołów.
MJ
oj tam oj tam
nie chciało mi się wymieniać wszystkich znawców a jak koledze nie zidentyfikowali na "gorszym" forum to wysłałem go tutaj.Mało się znam na amunicji a zaciekawiły mnie szerokie bruzdy na tym pocisku.Wszystkie karabiny tego kalibru tak miały?
Odpowiedz
#7
Tylko odpowiedziałem, że była amunicja zbliżona do 13 mm, a ten pocisk na zdjęciu wygląda mi na półcalówkę Browninga.
Mogę się mylić, pomiar suwmiarką powinien pomóc.
Odpowiedz
#8
W rosyjskie wersji półcalówki czyli 12,7 mm pocisk zwężał się ku dołowi tu widać że średnica jest taka sama, nadto długość pocisku również by się zgadzała stąd mój wniosek że jest to 13,2 mm. Jednakowoż nie widziałem zachodnich wersji 0.5 cala stąd na 100 % nie jestem pewien. W wolej chwili zajrzę do literatury pięknej i potwierdzę, chyba że w tzw. między czasie ktoś mnie ubiegnie.
MJ
Ps. Halskir, luss, ja się nie gniewam, ani nie obrażam, ot po prostu czasem lubię łapać za słówka - to takie odreagowanie pracowych stresów Big Grin
Odpowiedz
#9
Znalazłem coś takiego:
http://odkrywca.pl/pociski-127mm-050,683107.html
Odpowiedz
#10
Specjalnie kupiłem suwmiarkę elektroniczną.Big Grin
Jak bym nie mierzył (bruzdy trochę fałszowały średnicę) wychodziło mi od 12,77-12,80mm.
Długość 60,65mm
Ot taka informacja dla potomnych.
Zgodnie z przypuszczeniami z tego i tamtego „gorszego”Wink forum uznać należy ,że jest to pocisk smugowy 12,7x99 BMG (Browning Machine Gun) zwany potocznie półcalówką Browninga
Dziękuje wszystkim za „wkład i zaangażowanie ”
Odpowiedz
#11
Czołem,
zaglądam ostatnio dość rzadko ale skoro zostałem wywołany do tablicy, to odpowiadam.
Zatem jest to owszem pocisk kalibru 12,7 lub w nomenklaturze amerykańskiej .50 BMG. Typ pocisku - M2 Tracer.
A jak tracer to znaczy że jest znacznikowy - posiadał ładunek smugowy. Jednakowoż patrząc na foto pocisk ten został wystrzelony, zatem smuga została wypalona i widoczny na foto nalot, to owszem jakieś utlenione fragmenty płaszcza wewnętrznego.
Na dole foto do podejrzenia, jak to wyglądało książkowo.
Pozdrawiam
S


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości