Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet i telewizja
Witam wszystkich co maja ochotę coś pomóc.
Sprawa wygląda tak, ze potrzebuję internet i telewizję w nowym miejscu zamieszkania. Niestety nie ma Toya-i i żadnych innych lokalnych dystrybutorów z kabla. Zostaje pewnie coś z anteną. Pytanie co kto ma, jak to działa i jak z kosztami. Internet nie musi być super mega szybki ale w telewizorni nie może zabraknąć Discowery, Animal, Turbo i tych innych męskich kanałów.
Pozdrawiam
Jak by nie było jest bardzo miło.............
Odpowiedz
Jaki to rewir?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
Aaa zapomniałem, rewir okolice Politechniki, Radwańska
Dziś Daguśka obdzwoniła różne forweby i inne wynalazki jakie znalazłem w sieci i okazało się że jest tam linia telefoniczna. Już dawno zapomniałem że coś takiego kiedyś było Smile
Okazało się dzięki temu że Dialog i Netia mogą nam podłączyć. Co ciekawe proponują 2mb/s i 47 kanałów telewizji za 99,- a na ich stronach jest zupełnie coś innego:
http://dialog.pl/klienci_indywidualni/pr...i/promocje
http://www.netia.pl/oferta-dom/telewizja...ax-20.html

ehhh i jak to jest?
Odpowiedz
Sarmata miał ostatnio jakieś przygody chyba z netią,zapytaj
Odpowiedz
Saperkę mu ukradli Big Grin
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
Zasada jest taka - czyj kabel, tego usługa. Jeżeli kabel jest tepsowy to naprawdę zastanówcie się nad Orange/TP.
Jeżeli kabel jest Dialogu zastanówcie się nad Netią. Wiem że jest tzw uwolnienie łącz ale w obsłudze i wydajności zawsze pierwszeństwo ma swój klient a nie klient firmy która dzierżawi łącze.
Co do płynnego transferu to do czegokolwiek o transferze mniejszym niż 5 Mb/s bym się nie pchał.
Alternatywą może być LTE w Plusie z modemem. Testowałem i nawet sensownie to działa.
Zależy czy macie zapotrzebowanie na duży transfer danych w miesiącu...
Odpowiedz
No właśnie kabel jest TP, ale dodzwoniłem się dzisiaj do orange i dają gorsza ofertę od neti. Drożej a w neti mam jeszcze telefon który jest ponoć niezbędny.
Odpowiedz
A co Orange/TP na ofertę Netii? Zagrałeś w ten sposób?
Problem z korzystaniem z usług Netii na łączach TP/Orange polegać może na tym, że w razie awarii łącza niestety będziesz klientem drugiej kategorii. Netia będzie musiała zgłosić awarię Orange a Orange dopiero do podwykonawcy technicznego np. firmy Relacom. Relacom wywodzi się z TP S.A. więc w pierwszej kolejności obsłuży klientów Orange.
Drugi problem to przepustowość łącza. Infrastruktura należy do TP a co za tym klienci Orange/TP muszą uzyskać handlowe parametry łącza jako pierwsi. Niestety internet ADSL a szczególnie jego użytkowanie ma to do siebie że prędkość jest podawana np "do 10 Mb/s". W TP Możesz mieć 10 Mb/s ale nie musisz. Równie dobrze możesz dostać 7 Mb/s a i tak będziesz płacił jak za 10, z tym że w ramach podtrzymywania dobrych stosunków z klientem TP/Or będzie się starać aby ta wartość jak najbardziej była zbliżona do dyszki. Gdy dodamy do tego Netię może być tak że obiecają Tobie 10 Mb/s po czym okaże się że maks to 2 Mb/s gdyż "Orange nie przydzielił większego pasma". Ten przykład znam z autopsji. Sam chciałem przesiąść się na Netię gdyż Neostrada dawała mi tylko 10 Mb/s a ze względów zawodowych potrzebowałem 20 Mb/s. Netia tyle obiecywała. Na obietnicach się skończyło bo dostałem informację od BOK'u netiowego, że mogą zaproponować mi maksymalnie 6 Mb/s gdyż tyle łącza przydzieli im TP. Także sam widzisz...
Odpowiedz
No i jest jeszcze szansa na Toye. Kombinują strasznie bo niby by mogli ale muszą sprawdzić czy inspektor im pozwoli, czy cuś takiego.
Dzięki Gun, juz wiem na co muszę zwrócić uwagę.
W TP mówiłem że Netia daje lepsze warunki na ich łączach ale olewają to.
Odpowiedz
Co do Toya, to mam dobre doświadczenia. Korzystałem z netu przez dwa lata i jeżeli chodzi o parametry to naprawdę byly świetne. Cenowo może szału nie było ale za to jakość super.
Odpowiedz
Ja mam Toyę.
Co do działania:
- bardzo rzadko prowadzą akcję serwisową i coś tam nie bangla
- jakość połączenia bardzo sobra

TERAZ MINUSY
- Najlepiej podpisać umowę razem z telewizją w promocji na rok (opłacalność)
i KONIECZNIE TRZEBA PAMIĘTAĆ o zgłoszeniu rozwiązania umowy przed upływem roku
Dlaczego:
Ano dlatego, że dla stałych Abonentów mają wielkie G..no .
Płacisz 2x więcej tylko za to, że jesteś stałym Abonentem.
Lepiej jest rozwiązać umowę i podpisać kolejną - wtedy masz kolejny rok z 50% zniżką.
Odpowiedz
Właśnie czekam na Toye, ale nie wiadomo jeszcze jak długo. Powiedziałem zdecydowane NIE TP. Narazie lecę na Aero ale bez TV też trochę kiepsko.
Odpowiedz
A nikt nie ma w pobliżu otwartego wifi ? Big Grin
Odpowiedz
Korzystałem przez 4 lata z iPlusa na abonament, teraz od 7 miesięcy korzystam z iPlusa na kartę. W abonamencie płaciłem ok. 60 zł co miesiąc (nie pamiętam jaki transfer). Teraz płacę 50 zł za 4.5 GB transferu, przy czym 4 GB mam do wykorzystania przez 30 dni. Przy zasileniu 50 zł ważność konta to 3 miesiące. Niestety nie jest to LTE, bo u mnie LTE się nie sprawdza.
Odpowiedz
LTE działa poprawnie w przypadku kiedy jesteśmy w bliskim zasięgu nadajnika a i jest on w miarę wydajny. Jestem może trochę staroświecki ale kabel to kabel Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości