Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niemieckie odznaki.
#1
Witam , ostatnim czasem wszedłem w posiadanie takich oto cudeniek......niestety nie wszystkie udało mi się zidentyfikować to raz a dwa zależy mi na wycenie.
Więc byłbym wdzięczny za podanie stron lub osób z Łodzi które mogłyby to wycenić.


Załączone pliki Miniatury
                                                                                                       
Odpowiedz
#2
Ja tam specjalista nie jestem ale dla mnie to są kopie.
Za szturm prawie na pewno. Innych aż tak nie sprawdzałem.
Odpowiedz
#3
No to lecimy po kolei....
1,2,3 -radosny wytwór udający piny SA i SS
4-Pin/tarczka WH -kopia
5- NSDAP Reichsparteitag Nurnberg 1933.Pin odznaka upamiętniająca zjazd Partii NSDAP (kopia).Były rożne daty zależnie od zjazdu Smile
6-Radosna twórczość na bazie SS
7- komedia Smile
8-Allgemeines sturmabzeichen mit einsatzzahl 100 - w skrócie odznaka szturmowa za 100 szturmów (kozak musiał być Wink-kopia
9-BEOBACHTERABZEICHEN -odznaka obserwatora Luftwaffe (kopia)
10-U-BOOTS KRIEGSABZEICHEN-odznaka nadawana załogą okrętów podwodnych(tutaj udaje złotą)-kopia
11-PIN NSDAP:dość popularny -kopia
12-?
13-Zerstörer-Kriegsabzeichen-odznaka przyznawana załogą niszczycieli Kriegsmarine-kopia

Niestety są to marnej jakości wytwory.W skrócie:
1)brak detali
2)marne matryce
3)nie te stopy metali
4)gapa na niektórych wygląda jak zmokła kura
5)fantazje wytwórców niezgodne ze specyfikacją oryginałów

Oczywiście były rożne klasy tych odznaczeń zależne od "zasług".Jeśli chodzi o wycenę to powiem tak "szału niema".Dokładną wycenę koledze nie podam , bo często takie cuda puszczane są jako oryginały a to psuje rynek kolekcjonerski.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#4
(24-08-2013, 12:27)KaDe napisał(a): często takie cuda puszczane są jako oryginały

No chyba nie aż takie. Nakładki widać gołym okiem że z tego samego stopu co reszta odznaki.
Odpowiedz
#5
Kade nr 13 to nie Zerstörer-Kriegsabzeichen tylko Schnellboot-Kriegsabzeichen form 1 - dla załóg kutrów torpedowych.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#6
Tak Domel , mój błąd miałem je obok siebie w katalogu Smile

Limp te kopie to tragedia, nie ma co wnikać w szczegóły.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#7
Na niektórych odznakach jest z tył napis ges gesch = wzór zastrzeżony Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości