Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Egzekutor" Stefan Dąmdski
#1
Sam nie wiem co sądzić o tej książce, nie czytałem jej w całości, a jedynie fragmenty zamieszczone na stronie <!-- m --><a class="postlink" href="http://forum.karta.org.pl/?page_id=359">http://forum.karta.org.pl/?page_id=359</a><!-- m --> . Książka nie jest zwiazana z regionem łódzkim. Nie chce oceniać informacji w tej książce zawartych, a proponuję ją dlatego, że jest to całkowicie inne spojrzenie na Armię Krajową, a w zasadzie na żołnierzy tej organizacji.
Jagodowy
Odpowiedz
#2
Mam tą pozycje.....W całości nie prezentuje się już tak zacnie jak w tych wycinkach internetowych.Pozostawia pewien niedosyt.Cena dość znaczna jak na książkę którą można przeczytać w jeden wieczór.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#3
Czy to nie jego wspomnienia były cytowane kilka tygodni temu w którejś z gazet? (nie pamiętam w której, bo trafił mi się tylko podarty kawałek pisma, znaleziony na skrzyni z bezpiecznikami na hali produkcyjnej Wink).
Funkcja kata z AK to rzadki model osobowy, do którego nawiązuje się w opracowaniach czy wspomnieniach. Działalność, której jakoś się nie dostrzega w pojęciu reakcji podziemnych sił zbrojnych jako odrębnej jednostki egzekutywy tu przyjęła postać wyspecjalizowanego oddziału ds. likwidacji szczególnie aktywnych volksdeutschów, czy nawet zwykłych dziwek, które posądzano o współpracę z okupantem, jednak nie mając pewnych materiałów, stosowano nieco "łagodniejsze" formy represji.
Człowiek, który lubił swoją pracę. Egzekutor, który narzekał, że po wytępieniu kolaborantów w promieniu kilkudziesięciu kilometrów, w pewnym okresie czasu miał nawet po dwa czy trzy tygodnie przerw w działaniu... Wstrząsające, ale i trochę zastanawiające... szczególnie historia pewnej zakochanej panny o.O
Nawet, jeśli mówimy o dwóch różnych postaciach, to i tak temat jest niezwykle frapujący i skłaniający do szerszej dyskusji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości