Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głowno. Dzieje miasta.
#1
Witam. Jakoś w wakacje ukazała się nareszcie porządna monografia dziejów mojego miasta pt. ,,Głowno. Dzieje miasta''., pod. red. Marii Nartonowicz-Kot.
Rozdziały:
I. Dzieje Głowna do końca XVI wieku
II. Głowno - dzieje miasta w XVII-XVIII wieku
III. Głowno w latach zaborów (1793-1918)
IV. Głowno w okresie Drugiej Rzeczypospolitej (1918-1939)
V. Głowno i okolica we wrześniu 1939 r.
VI. Głowno w okresie okupacji hitlerowskiej
VII. Głowno w latach 1945-1989
VIII. Głowno po 1989 r.
IX. Pieczęcie i herby miasta Głowna
X. Rozwój przestrzenny Głowna w XX wieku

Poszczególne rozdziały zostały napisane przez historyków Instytutu Historii Uniwersytetu Łódzkiego.
Monografia zawiera oczywiście szczegółową bibliografię, indeks osobowy i miejscowości oraz ilustracje. Oprawa twarda. 578 stron plus ilustracje na końcu książki.
Była (nie wiem, czy jeszcze jest ale mogę się dowiedzieć) do kupienia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głownie w cenie 50 zł.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania to proszę śmiało pytać - postaram się odpowiedzieć.
Odpowiedz
#2
Już kupiłem w zeszłym tygodniu. Godna polecenia blisko 600 stronicowa pozycja w mojej biblioteczce.

edit//
Odnośnie historii Głowna ukazało się również opracowanie "Zabrzeźnia majątek, kolonia, gromada, dzielnica miasta " autorstwa Krzysztofa Laszkiewicza. Jest to opracowanie ukazujące jedną z dzielnic miasta, poparte licznymi zdjęciami. Opracowanie to było (nie wiem czy jeszcze jest dostępne) rozprowadzane w formie 44 stronicowego zeszytu historycznego w sklepach spożywczych na terenie dzielnicy Zabrzeźnia w Głownie.

Kolejne zignorowanie edycji postów nagrodzę skasowaniem postu bez takiej korekty jak obecna i już bez uprzedzenia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości