Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z mosiądzu - ale co to i do czego?
#1
jak w temacie
   
   
   
   
Odpowiedz
#2
Nikt nie pomoże????Undecided
Odpowiedz
#3
Nikt nie wie
Odpowiedz
#4
Resty, czy to jest puste w środku? Jeżeli tak, to mam takie wrażenie jakby to miało coś wspólnego z końcówką węża strażackiego zwaną prądownicą, tym bardziej że te "cycki" na końcu to jakby element "szybkozłączki".
"Taka jest moja koncepcja, tak ja to widzę..."
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
Cześć.Dzisiaj to pooglądałem i po pewnych przemyśleniach też to zacząłem łączyć ze strażą pożarną.Co prawda bardziej bym podejrzewał element pompy bo to ustrojstwo jest zakończone sitkiem a w środku ma pływak
Odpowiedz
#6
Jest to zbiorniczek miarowy -jak widac po sygnaturce 1/4 l /litra/ do tego punce legalizacji Urzedu Miar
Sadze ze do jakiegos urzadzenia ...... ???i tu zagwozdka-urzadzenie musialo byc bardzo dokladne-jubilerskie,naukowe ?
Mierzylo prawdopodobnie ciecz wyparta przez.....????

Ciekawa rzecz .Poszukam kontaktu- muzeum wag z pod Poznania -ale to sprzed kilu lat wiec nie wiem czy znajde.

Jeszcze jedno /sorki za spam a nie da sie juz edytowac postu-po 15 minutach/ daty punc legalizacji /58/64/60/
z http://www.lodz-eksploracja.org/forum/at...p?aid=3247
wskazywalyby na druga polowe XX wieku-ale poszukaj najstarszej,i "glownej" powino byc nas niej RP -jesli polska ,numer Urzedu Legalizacji
Dwa-lepsze fotki sygnaturki powyzej 1/4l
Odpowiedz
#7
Kombinowaliśmy dziś z Toperzem czy to nie elementy jakiejś lampy Smile
Jutro sie przyjrzę wszystkim puncom i jak coś to dodam więcej fotek.
Odpowiedz
#8
Powiększenie fragmentu sygnaturki nad 1/4l
   

moim zdaniem najstarsze punce
   
Odpowiedz
#9
Musisz odczytac nazwe firmy w trojkacie- HAI??G AG /AG oznacza spolke akcyjna/ po tym moze uda sie dojsc co produkowali.
jesli nie da sie odczytac normalnie -sprobuj karteczka i olowkiem-tak "skopiowac"
Punca legalizacji Urzedu MIar Rzeszy- z 43 r pozniej polskie-musialo byc dobre urzadzenie skoro polacy uzywali go jeszcze ponad 20 lat po wojnie.
Odpowiedz
#10
Zagadka rozwiązana!!!
To jest gęstościomierz zbożowy zwany też waga zbożową Smile


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#11
Całość do obejrzenia na Allegro w dziale Zabytki Techniki - Wagi
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości