Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poltex Grotniki
#1
Tak sobie przeglądam mapy i znalazłem coś ciekawego:
Poltex Grotniki

Link na Google Earth:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&q=95-073+Grotniki,+Zgierski,+%C5%81%C3%B3dzkie&ie=UTF8&geocode=FQHYFwMdhawmAQ&split=0&sll=51.949725,16.359415&sspn=0.055035,0.128059&hq=&hnear=Grotniki,+Zgierski,+%C5%81%C3%B3dzkie&ll=51.908001,19.305789&spn=0.004501,0.009645&t=h&z=17">http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s ... 5&t=h&z=17</a><!-- m -->

Wygląda jak nieużywany.
Czy ktoś może przejeżdżał obok?
urban post mortem
Odpowiedz
#2
Z 15 lat temu byłem w jakimś ośrodku w Grotnikach, na wycieczce szkolnej. Podobnie wyglądał.
Odpowiedz
#3
Odświeżę trochę temat.
W latach 90/92 była tam jedna z pierwszych w Polsce prywatnych szkół (podstawówka + liceum) później przeniesiona do pobliskich Jedlicz.
Od jej zamknięcia przez ostatnie 20 kilka lat nic się tam nie działo,budynki były opuszczone i dopiero ostatnio coś ruszyło (powstał nowy blok mieszkalny )
Odpowiedz
#4
Jako grotniczanin z krwii i kości, pamiętam moment gdy powstała ta szkoła. Był wtedy boom na alternatywne nauczanie i sporo uczniów z mojej "budy" przeszło do tej prywatnej.
Dosyć szybko wrócili, bo szkoła w Jedliczach zbyt długo nie funkcjonowała. Ja całe szczęście pozostałem w grotnickim "broniewszczaku".

Co do ośrodka kolonijnego Poltex, zwanego potocznie ośrodkiem "Marchlewskim" to w latach 60/70 był to bodajże jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków kolonijnych w kraju. Dwa stawy - jeden ze sprzętem pływającym, drugi z kąpieliskiem. Masa obiektów sportowych i rekreacyjnych.
Obecnie znajduje się tam zamknięte osiedle.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
Tez pamiętam ten moment Wink Grotniki (Lesny dwór-bo tak nazywała sie szkoła) były pierwszą prywatna szkoła w woj. łódzkim i jedna z pierwszych w Polsce.
Dopiero po pierwszym roku ich działalności otworzyły się inne.Dlatego może drastycznie spadła frekwencja po przeniesieniu do Jedlicz.
W początkowym okresie 8 autobusów zwoziło uczniów z terenu województwa .Najwięcej z Łodzi,Zgierza,Ozorkowa,Aleksandrowa kilka osób tez z Grotnik WinkSzkoła w Grotnikach miała ok 300 uczniów ,do Jedlicz uczęszczało już tylko nie więcej niż 50.W Jedliczach szkoła była przez rok,tak samo zresztą jak i w Grotnikach.
W Jedliczach budynek szkoły spalił się w późniejszym okresie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości